هدر اصلی
1391/08/08 15:01:25
سرویس بین الملل
طاهری با اشاره به نگاه منتظر مسلمانان میانمار به دستان پرمهر مردم ایران:

رسانه ملی، فاجعه انسانی میانمار را اطلاع‌رسانی کند

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه مجامع بین‌المللی اهمیتی به مظلومیت‌های مسلمانان در سراسر جهان نمی‌دهند،‌ گفت: ‌بهتر است مسلمانان، خود برای رفع محرومیت از مسلمانان میانمار دست به کار شوند.
رسانه ملی، فاجعه انسانی میانمار را اطلاع‌رسانی کند عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه مجامع بین‌المللی اهمیتی به مظلومیت‌های مسلمانان در سراسر جهان نمی‌دهند،‌ گفت: ‌بهتر است مسلمانان، خود برای رفع محرومیت از مسلمانان میانمار دست به کار شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/13645.jpg رسانه,ملی،,فاجعه,انسانی,میانمار,را,اطلاع‌رسانی,کند Icana

سیدعلی طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه وضعیت مسلمانان در میانمار بسیار وخیم است و انتظار وقوع فاجعه‌ای انسانی را باید کشید، گفت: رسانه‌ها باید این وضعیت مردم مسلمان میانمار را اطلاع‌رسانی کنند.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی،‌ ساختار فاسد مجامع بین‌المللی را یادآور شد و افزود: نهادهای بین‌المللی عمدتا در دست استکبار جهانی هستند و با توجه به اینکه استکبار، خواهان تخریب بیشتر چهره اسلام است،‌ نمی‌خواهد این سازمان‌ها به مسلمانان میانمار کمک کند.

وی ادامه داد: حتی در کشوری مانند میانمار نیز که استکبار جهانی نفوذ چندانی در آنجا ندارد،‌ عمدا از دخالت نهادهای بین‌المللی ممانعت می‌کند تا بودایی‌های افراطی، مسلمانان را قلع و قمع کنند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، حمایت نکردن دولت میانمار از مسلمانان و جانب‌داری از بودایی‌ها را یادآور شد و تصریح کرد: با این تفاصیل، این وظیفه خود مسلمانان و برخی نهادهای مستقل‌تر اسلامی مانند سازمان کنفرانس اسلامی و یا جنبش عدم تعهد است تا از مسلمانان میانمار رفع محرومیت کنند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه باید صدای مظلومیت مسلمانان جهان از طریق رسانه‌های اسلامی به گوش جهانیان برسد، خاطرنشان کرد: رسانه ملی به عنوان فراگیرترین رسانه داخلی و نیز رسانه‌های برون‌مرزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان پیشروان رسانه‌های اسلامی و منطقه، باید وضعیت محروم آوارگان و مسلمانان پناهنده به مرزهای میانمار با بنگلادش که در اردوگاه‌های مرزی این کشور در بدترین شرایط زندگی می‌کنند‌ را برای مردم کشور و مسلمانان منطقه تشریح کنند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم همچنین حمایت نهادهای کمک‌رسان کشورمان مانند جمعیت هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی (ره) و نیز تشکل‌های مردم‌نهاد را از مسلمانان روهینگیا خواستار شد و افزود: اگر اطلاع‌رسانی دقیق‌تری از وضعیت مردم میانمار در رسانه ملی تشریح شود، مردم کشورمان به طور خودجوش اقدام به ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به این کشور خواهند کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet