انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/08 14:22:28
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بائوج لاهوتی مطرح کرد:

افزایش عمر ساختمان‌ها در گرو صنعتی‌ شدن ساخت‌وساز

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: برای افزایش طول عمر مفید ساختمان‌ها در کشور باید به سمت صنعتی سازی گام برداریم.
افزایش عمر ساختمان‌ها در گرو صنعتی‌ شدن ساخت‌وساز سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: برای افزایش طول عمر مفید ساختمان‌ها در کشور باید به سمت صنعتی سازی گام برداریم. https://cdn.icana.ir/d/019/3937.jpg افزایش,عمر,ساختمان‌ها,در,گرو,صنعتی‌,شدن,ساخت‌وساز Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به عمر مفید ساختمان‌های ایران گفت: عمر مفید ساختمان در کشورمان 20 سال ارزیابی شده است در حالی که استاندارد جهانی آن 50 سال است.

وی در ادامه افزود: برای برون رفت از این وضعیت باید به سمت صنعتی سازی به جای ساخت سنتی ساختمان‌ها گام برداریم که در این رابطه با همکاری وزارت راه و شهرسازی و مسکن بسترهای مناسبی مطرح شده است.

سخنگوی کمیسیون عمران با اشاره به فواید صنعتی سازی تصریح کرد: در روش ساخت صنعتی عمر ساختمان‌ها تا دو برابر افزایش می‌یابد و هم‌چنین حداقل 10 تا 15 درصد در هزینه ساخت و ساز با کاهش قیمت مواجه می‌شویم و این در حالی است که استحکام و مقاومت ساختمان‌ها نسبت به بافت سنتی از کیفیت مطلوبی برخوردار است.
لاهوتی با اشاره به تصمیمات اتخاذی در راستای بافت‌های فرسوده خاطر نشان کرد: در رابطه با بافت‌های فرسوده قانونی به تصویب رسیده است، که طبق این طرح سه مجری اعم از شرکت عمران و بهسازی، شهرداری و بخش خصوصی در قانون برنامه پنجم مورد تاکید قرار گرفت که بنابراین قانون باید سالی 10 درصد از بافت‌های فرسوده کاهش پیدا کند.
لاهوتی در پایان با تشریح مقاوم سازی روستای اظهار داشت: در مقاوم سازی، روستای 20 میلیون واحد مسکونی در 10 سال باید مورد مقاوم سازی قرار بگیرد که با توجه به زلزله اخیر آذربایجان شرقی، کمیسیون عمران به دنبال افزایش این آمار است./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet