هدر اصلی
1391/08/09 08:31:26
سرویس فرهنگی
موسوی نژاد:

کپی رایت نفس سینما گران را به شماره انداخته است

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه با توجه به شرایط اقتصادی جامعه باید بسته‌های حمایتی فرهنگی در سبد کالای اهالی سینما قرار گیرد، افزود: کپی رایت نفس سینما گران را به شماره انداخته است.
کپی رایت نفس سینما گران را به شماره انداخته است عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه با توجه به شرایط اقتصادی جامعه باید بسته‌های حمایتی فرهنگی در سبد کالای اهالی سینما قرار گیرد، افزود: کپی رایت نفس سینما گران را به شماره انداخته است. https://cdn.icana.ir/d/019/27983.jpg کپی,رایت,نفس,سینما,گران,را,به,شماره,انداخته,است Icana

سید مهدی موسوی  نژاد در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: متاسفانه هزینه‌های هنگفت سالن‌های سینما باعث شده تا سینماداران تنها تعدادی از فیلم‌ها که فروش خوبی را برایشان متصور هستند به نمایش درآورند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سیاستگذاری مسئولان باید به ‌گونه‌ای باشد که بتوان فضای مناسبی فراهم آورد تا فیلم‌های فرهنگی به‌خوبی اکران شوند ، این  امردر بالا بردن سطح سلیقه مخاطب مؤثر است.

 وی ادامه داد: فرهنگ و اندیشه کانون اصلی همه اجتماعات است و باید برای آن هزینه کنیم. وقتی خانواده‌ها فرهنگی و اندیشمند باشند ، جامعه کمتر با مشکلات اجتماعی مواجه خواهد شد. اگر بسته‌های حمایتی در شش ماه دوم سال در سبد خانوار قرار گیرد، می‌توانیم شاهد اقبال مخاطب از فیلم‌ها در این فصل باشیم.

موسوی نژاد افزود: بسیاری ازکارشناسان فرهنگی براین باورند که باید برای رفع معضل کپی‌های غیر مجاز با محصولات فرهنگی و هنری فرهنگسازی کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، یاد آور شد: در کنار استقبال روزافزون مردم از محصولات سمعی و بصری و گسترش مراکز مجاز توزیع این قبیل آثار و قرار گرفتن این محصولات در سبد فرهنگی خانوارهای ایرانی، کپی غیرمجاز از این آثار نیز از رونق و تنوع خاصی برخوردار شده و در سایه سکوت قانون ، سوداگران و سودجویان عرصه فرهنگ و هنر هر روز بر رونق کپی‌های غیر مجاز خود افزوده‌اند، به گونه‌ای که می‌بینیم هر روز در گوشه‌ای از خیابان این محصولات کپی شده را با خیالی راحت و بدون هیچگونه دغدغه‌ای می‌فروشند و هر روز نیز با تکنولوژی‌های روز جهانی همراه شده و بر تنوع کار خود می افزایند

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet