هدر موبایل
1391/08/08 14:51:05
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون حقوقی مجلس:

تناسب جرم اسیدپاشی با مجازات‌ آن باید بررسی شود

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه مجازات‌های موجود از وقوع اسیدپاشی جلوگیری نمی‌کند، اظهار کرد: تناسب جرم اسیدپاشی با مجازات‌های آن باید مورد بررسی قرار گیرند.
تناسب جرم اسیدپاشی با مجازات‌ آن باید بررسی شود عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه مجازات‌های موجود از وقوع اسیدپاشی جلوگیری نمی‌کند، اظهار کرد: تناسب جرم اسیدپاشی با مجازات‌های آن باید مورد بررسی قرار گیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/14348.jpg تناسب,جرم,اسیدپاشی,با,مجازات‌,آن,باید,بررسی,شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ موسی غضنفرآبادی با اشاره به بررسی لایحه مجازات اسلامی و لزوم افزایش مجازات اسیدپاشی،به ایسنا گفت: درتمامی جرایم از جمله اسیدپاشی اگر امکان قصاص وجود داشته باشد با توجه به نظر پزشکان قصاص انجام می‌شود، اما این در حالی است که ضرری مضاعف به مجرم زده نشود.

وی ادامه داد: اگر امکان قصاص وجود نداشته باشد، بحث پرداخت دیه مطرح می‌شود. پرداخت دیه با توجه به نص قانون و جرم صورت گرفته شامل ارش و پرداخت مالی می‌شود.

نماینده بم در مجلس با بیان اینکه مجازات حبس، جزای نقدی و تعزیر نیز برای اقدام به اسیدپاشی وجود دارد، تصریح کرد: نمی‌توان گفت مجازات های موجود بازدارنده است چراکه برخی افراد با وجود شدت مجازات‌ها همچنان اقدام به اسیدپاشی یا ارعاب به وسیله آن می‌کنند.

غضنفرآبادی خاطرنشان کرد: مسئله اصلی بررسی تناسب میزان مجازات‌ها با جرم اسیدپاشی است اما کمیسیون حقوقی تاکنون طرح یا لایحه‌ای در این خصوص نداشته است./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet