خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/08/09 09:17:54
سرویس استان ها
هاشمی نخل ابراهیمی با اشاره به ورود 5 هزار تریلی به بندرعباس

ضرورت چاره‌اندیشی برای ترافیک مسیرهای ترانزیتی هرمزگان

نماینده مردم میناب،رودن،جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس با اشاره به ورود ۵ هزار تریلی به بندرعباس، اعلام کرد: برای حل معضل ترافیک مسیرهای ترانزیتی هرمزگان باید هرچه سریعتر چاره‌‌اندیشی کرد.
ضرورت چاره‌اندیشی برای ترافیک مسیرهای ترانزیتی هرمزگان نماینده مردم میناب،رودن،جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس با اشاره به ورود 5 هزار تریلی به بندرعباس، اعلام کرد: برای حل معضل ترافیک مسیرهای ترانزیتی هرمزگان باید هرچه سریعتر چاره‌‌اندیشی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/3233.jpg ضرورت,چاره‌اندیشی,برای,ترافیک,مسیرهای,ترانزیتی,هرمزگان Icana

سیدعبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر اخیر رئیس ‌جمهور به استان هرمزگان، گفت: رئیس‌جمهور در سفر به استان هرمزگان 4 پروژه بزرگ را افتتاح کرده است که یکی از این پروژه‌ها بزرگراه پروژه بندرعباس به سیرجان است که 242 کیلومتر آن در استان هرمزگان قرار دارد.

نماینده مردم میناب،رودن،جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس تصریح کرد: این پروژه قبل از دولت نهم شروع شده بود اما عمده آن در دولت های نهم ودهم اجرایی شد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس نهم در ادامه تصریح کرد: بزرگراه  بندرعباس به سیرجان قسمت پایانی کریدور شمال به جنوب محسوب می‌شود که تکمیل شده است.

وی با بیان این‌که البته اگر قطعه‌ای که در منطقه سیرجان قرار دارد تکمیل شود، بزرگراه تا آسیای میانه ادامه می‌یابد، گفت: با تکمیل شدن کریدور شمال به جنوب به راحتی کالاها از طریق دریا صادر و یا به صورت ترانزیت به آسیای میانه فرستاده می‌شود.

هاشمی نخل ابراهیمی با بیان این‌که بزرگراه بندرعباس به سیرجان در روند توسعه استان هرمزگان اثرگذاراست، افزد: شریانی‌ترین محور محل و نقل کشور مسیر بندرعباس- سیرجان است به طوری که 70 درصد صادرات کانتینری و بیش از 50 درصد مابقی صادرات از طریق بندر شهید رجایی و بندرعباس انجام می‌شود.

وی با اشاره به  تونل تنگ‌زاغ که در مسیر بندرعباس به سیرجان قرار دارد و بسیار پر ترافیک است، تصریح کرد: تونل 1300 متری که به تازگی احداث شده کنار این تونل ترافیک مسیر را کمتر کرده است.  

رایزنی برای اجرای آزاد راه سیرجان به بندرعباس

عضو کمیسیون برنامه بودجه ومحاسبات مجلس نهم افزود: مطالعات آزاده راه سیرجان به  بندرعباس انجام شده لذا به دنبال آن هستیم که به زودی اجرایی شود.

وی با بیان این‌که پیمانکار و بخش خصوصی باید برای اجرای پروژه وارد عمل شوند، گفت: در صورتی که بخش خصوصی وارد عمل شود امیدواریم این پروژه سال های آتی به بهره برداری برسد.

هاشمی نخل ابراهیمی با تأکید بر این‌که پروژه آزاد راه بندرعباس به سیرجان باید در اوایل انقلاب اجرایی می‌شد از تأخیر در اجرای آن انتقاد کرد و افزود. هنوز پس از 2 بانده کردن این مسیر باز هم ترافیک سنگینی حاکم است؛ این درحالی است که روزی 5 هزار کامیون و تریلی به بندرعباس وارد می‌شود.

نماینده مردم میناب،رودن،جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که جاده‌های استان هرمزگان از ظرفیت تردد خودروهای سنگین برخوردار نیستند، گفت: باید برای سال‌های آتی پیش بینی ایجاد آزاد راه داشته باشیم.

عضو کمیسیون برنامه بودجه ومحاسبات مجلس نهم تصریح کرد: اجرای آزاد راه سیرجان به بندرعباس جزء برنامه وزارت راه است و قراره با مشارکت 50 درصدی دولت و بخش خصوصی انجام شود. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet