انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/09 09:40:17
سرویس اجتماعی
عباسی با تأکید بر حمایت مجلس از اجرای طرح نظام ارجاع:

اختصاص اعتبار به پزشک خانواده نیازمند بررسی و برآورد هزینه‌ها است

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر اینکه برای حل مشکلات اعتباری طرح پزشک خانواده در آینده نزدیک باید نشست مشترکی با حضور مسئولان ذی‌ربط به‌ویژه وزارت بهداشت و درمان برگزار شود، گفت: به‌طور حتم کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس خواستار دریافت گزارشی درباره برآورد هزینه‌ها و روند پیشرفته طرح پزشک خانواده در کشور است.
اختصاص اعتبار به پزشک خانواده نیازمند بررسی و برآورد هزینه‌ها است سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر اینکه برای حل مشکلات اعتباری طرح پزشک خانواده در آینده نزدیک باید نشست مشترکی با حضور مسئولان ذی‌ربط به‌ویژه وزارت بهداشت و درمان برگزار شود، گفت: به‌طور حتم کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس خواستار دریافت گزارشی درباره برآورد هزینه‌ها و روند پیشرفته طرح پزشک خانواده در کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/20747.jpg اختصاص,اعتبار,به,پزشک,خانواده,نیازمند,بررسی,و,برآورد,هزینه‌ها,است Icana

سلیمان عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در رابطه با کمبود اعتبارات طرح پزشک خانواده و لزوم اختصاص بودجه از سوی مجلس، تصریح کرد: به‌طور حتم اجرای این طرح با هر میزان اعتبار به نفع حوزه سلامت است.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه هم‌اکنون نکات مثبت طرح پزشک خانواده بیشتر از مشکلات و نواقص آن است، گفت: اجرای این طرح افزون‌بر تحول در نظام سلامت موجب افزایش سطح سلامت مردم، کاهش زیرمیزی و افزایش صرفه‌جویی می‌شود.

این نماینده مجلس نهم، با تأکید بر اینکه اجرای کامل طرح پزشک خانواده در بهبود سطح بهداشت کشور نقش به‌سزایی دارد، گفت: اگر چه اجرای این طرح ظاهرا در سال اول هزینه بر است ولی به‌طور حتم در دراز مدت موجب کاهش هزینه‌های درمانی می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح پزشک خانواده در تمام دنیا به‌عنوان طرحی انقلابی در نظام سلامت شناخته می‌شود، تصریح کرد: به‌طور حتم اجرای این طرح نابه‌سامانی حوزه سلامت را حل و رفع می‌کند.

عباسی از آمادگی مجلس برای همکاری با وزارت بهداشت و درمان و اختصاص اعتبارات طرح پزشک خانواده خبر داد و گفت: به‌طور حتم مجلس قبل از تلاش برای ایجاد ردیف اعتباری برای این طرح، باید وضعیت کنونی این طرح را در کشور بررسی کند.

این نماینده مجلس نهم، با تأکید بر اینکه برای حل مشکلات اعتباری طرح پزشک خانواده در آینده نزدیک باید نشست مشترکی با حضور مسئولان ذی‌ربط به‌ویژه وزارت بهداشت و درمان برگزار شود، افزود: به‌طور حتم کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس خواستار دریافت گزارشی درباره هزینه‌ها و روند پیشرفته طرح پزشک خانواده در استان‌ها است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام اینکه تراز مالی طرح پزشک خانواده باید نسبت به هزینه‌ها مشخص شود، یاد‌آور شد: به‌طور حتم میزان اختصاص اعتبار برای پزشک خانواده نیازمند بررسی بیشتر است، لذا اگر این بررسی‌های صورت گیرد کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای حل مشکلات مالی پزشک خانواده آماده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet