ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1391/08/08 17:00:11
سرویس اجتماعی
احمدی لاشکی:

بی‌سوادی کودکان زنگ خطر جدی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تعداد بسیاری از کودکان و نوجوانان بیسواد هستند، گفت: بیسوادی کودکان و نوجوانان در کشوری مانند ایران به هیچ‌وجه دارای توجیه منطقی نیست و یک زنگ خطر جدی است.
بی‌سوادی کودکان زنگ خطر جدی است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تعداد بسیاری از کودکان و نوجوانان بیسواد هستند، گفت: بیسوادی کودکان و نوجوانان در کشوری مانند ایران به هیچ‌وجه دارای توجیه منطقی نیست و یک زنگ خطر جدی است. https://cdn.icana.ir/d/019/12936.jpg بی‌سوادی,کودکان,زنگ,خطر,جدی,است Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه فقر اقتصادی و فرهنگی خانواده‌ها از عمده دلایل بیسوادی کودکان و نوجوانان است، اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از کشورهای دنیا به سمت ریشه‌کن کردن بیسوادی حرکت کرده‌اند و در چنین شرایطی بیسوادی تعدادی از کودکان و نوجوانان جای سوال دارد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: اگر تعدادی از افراد مسن جامعه بیسواد باشند می‌توان آن را میراث گذشته و دارای توجیه دانست اما بیسوادی کودکان و نوجوانان توجیه‌ناپذیر است.

وی با اشاره به صراحت قانون اساسی مبنی بر تحصیل رایگان برای تمام افراد جامعه تصریح کرد: همواره نکته ما این است که باید نهضت سواد‌آموزی پیر‌زن‌ها و پیرمردهای بیسواد ساکن در روستاها را از نعمت سواد بهره‌مند کند و در این شرایط وظیفه وزارت آموزش و پرورش در سواد‌آموزی به کودکان و نوجوانان کاملا مشخص است.

این نماینده مجلس نهم با بیان اینکه در دنیای امروز کودکان و نوجوانان باید از سواد و اطلاعات کافی بهره‌مند باشند، تاکید کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس موضوع بیسوادی تعدادی از کودکان و نوجوانان را از وزارت آموزش و پرورش پیگیری خواهد کرد زیرا مسئولان این وزارتخانه وظیفه دارند که با برنامه‌ریزی صحیح کودکان بیسواد را به آغوش تعلیم و تربیت بازگردانند.

احمدی لاشکی فقر اقتصادی برخی از خانواده‌ها را از دلایل بیسوادی کودکان و نوجوانان ذکر کرد و یادآور شد: ما به عنوان نمایندگان مجلس افرادی را در حوزه‌های انتخابیه خود سراغ داریم که به علت نداشتن پول کافی قادر به ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس نیستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: فقر فرهنگی از دیگر عللی است که به بیسوادی کودکان و نوجوانان منتهی می شود زیرا متاسفانه هنوز جایگاه علم و دانش برای برخی از خانواده‌ها هویدا نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet