خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/08/16 08:56:09
سرویس اقتصادی
جلیل سرقلعه در واکنش به اظهارات نیکزاد در خصوص ورود 11 فروند هواپیمای ایرباس:

ایرباس‌های جدید در آسمان ایران نمی‌پرند

عضو کمیسیون عمران مجلس با رد اظهارات وزیر راه و شهرسازی مبنی بر ورود ۱۱ فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشور، گفت: هواپیمایی به ناوگان هوایی کشور اضافه نشده است.
ایرباس‌های جدید در آسمان ایران نمی‌پرند عضو کمیسیون عمران مجلس با رد اظهارات وزیر راه و شهرسازی مبنی بر ورود 11 فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشور، گفت: هواپیمایی به ناوگان هوایی کشور اضافه نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/27747.jpg ایرباس‌های,جدید,در,آسمان,ایران,نمی‌پرند Icana

مجید جلیل سرقلعه در گفت‌وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در صورت اضافه شدن هواپیما به ناوگان هوایی کشور، در کمیسیون عمران مجلس  مطرح خواهد شد، گفت: هنوز در این رابطه مطلبی از سوی وزیر راه و شهرسازی عنوان نشده و بعید است که چنین اتفاقی افتاده باشد.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری تحریم 33 ساله در صنعت هوایی کشور، افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی با مشکل تامین هواپیما دست به گریبان بوده ایم اما در این مقطع حساس که تحریم هوایی شدیدتر شده است، به دنبال ایجاد یک نقشه راه بلندمدت برای تامین هواپیما، موتور و تجهیزات هوایی هستیم.

وی با بیان اینکه  این موضوع چندین بار در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بررسی شده است،گفت: برای خرید تجهیزات باید ارز کافی وجود داشته باشد و در این فکر هستیم که با تامین ارز از محل‌های دیگر، تحریم‌ها را دور بزنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامات مناسبی از ابتدای انقلاب در حوزه حمل و نقل و راهسازی انجام شده است، یادآورشد:  متاسفانه در حال حاضر، با ادغام وزارت مسکن و شهرسازی در وزارت راه و ترابری، اعتبارات مربوط به حمل و نقل به سمت ساخت مسکن مهر سوق پیدا کرده و شاهد آن هستیم که پروژه‌های راهسازی و راه آهن به کندی پیش می‌روند.

پیش از این، علی نیکزاد، وزیر راه و شهرسازی از ورود 11 فروند هواپیمای ایرباس 320 و 310 به ناوگان هوایی کشور در آبان ماه خبر داده بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet