انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/09 08:28:59
سرویس اقتصادی
جهانگیرزاده:

اجرای فاز دوم هدفمندی پیش از کنترل تورم، گرانی ها را تشدید می کند

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت:اجرای فاز دوم هدفمندی باید در شرایط آرام اقتصادی صورت گیرد و در همین راستا نیز مجلس اجرای فاز دوم این قانون را در سال جاری ممنوع کرد.
اجرای فاز دوم هدفمندی پیش از کنترل تورم، گرانی ها را تشدید می کند عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت:اجرای فاز دوم هدفمندی باید در شرایط آرام اقتصادی صورت گیرد و در همین راستا نیز مجلس اجرای فاز دوم این قانون را در سال جاری ممنوع کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/725.jpg اجرای,فاز,دوم,هدفمندی,پیش,از,کنترل,تورم،,گرانی,ها,را,تشدید,می,کند Icana

جواد جهانگیرزاده در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: ماهیت قانون هدفمندی یارانه ها به شکلی است که باید در شرایط آرام اقتصادی اجرا شود چرا که در غیر این صورت تحقق اهداف آن ممکن نیست.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: باید توجه داشت که در صورتی که اجرای فاز دوم هدفمندی در شرایطی باشد که تورم و گرانی ها کنترل نشده است، نه تنها تحقق روح قانون هدفمندی ممکن نیست بلکه گرانی ها نیز تشدید شده وتورم غیر قابل کنترل تر از قبل خواهد شد.

جهانگیر زاده با تاکید بر لزوم کنترل گرانی ها و تورم پیش از شروع فاز دوم هدفمندی یارانه ها تصریح کرد: در راستای مشکلات جاری از جمله گرانی های اخیر و تورم موجود بود که مجلس شورای اسلامی نیز اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در مرحله دوم را در سال جاری غیر قانونی اعلام کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دغدغه مجلس شورای اسلامی  در خصوص اجرای درست و بی نقص این قانون تاکید کرد: در فاز اول هدفمندی ، اجرای سلیقه ای قانون و بی توجهی به ابعادی از قبیل پرداخت سهم تولید مشکلات بسیار زیادی را به وجود آورده بود و به همین دلیل در فاز دوم دقت به اصل قانون مصوب مجلس و اجرای آن بدون دخالت های سلیقه ای اهمیت زیادی دارد.

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اجرای اصل قانون مصوب مجلس در هر قانونی از جمله هدفمندی یارانه ها گفت: قانون گذار با یک نگاه کارشناسی مواردی را در قانون لحاظ می کند و از همین منظر باید در تمامی موارد اصل قانون اجرا شود که امیدواریم پیس از ایجاد ثبات در شرایط اقتصادی و ایجاد بستر اجرای فاز دوم هدفمندی قوه مجریه بیش از این به اجرای قانون مصوب مجلس در اجرای هدفمندی پایبند باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet