پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/09/21 22:21:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در جمع خانواده شهدای بویین زهرا :

ما به دفاع از حزب ا... لبنان و حماس افتخار می کنیم (بخش دوم پایانی )

"دکترعلی لاریجانی" روز پنج شنبه در مراسم دومین یادواره پانصد شهید بویین زهرا گفت : آمریکایی ها متوجه نیستند که ما به دفاع از حزب الله لبنان و حماس افتخار می کنیم .

به گزارش خبرنگار خانه ملت ،  وی  به جنگ 33 روز اسراییل علیه حزب ا... اشاره کرد و اظهار داشت : زمانی که شرایط در جنگ 33 روزه برای حزب ا... سخت شده بود ، ما با دوستان خدمت مقام معظم رهبری رفیتم و شرایط را توضیح دادیم . ایشان پس از شیندن سخنان ما در چند نکته کوتاه فرمودند : آنچه که من می فهمم امروز زمان مجاهدت در راه خداست و اگر رزمندگان حزب ا... این کار را انجام دادند جنود الهی به کمک آنان می آیند .

رییس مجلس تاکید کرد همین چند نکته شرایط را عوض کرد و آنهایی که فکر می کردند می توانند حزب ا... را شکست دهند به گونه ای به وضعیت اسفباری افتادند که به دنبال آتش بس بودند و اگر این اتفاق نیافتاده بود امروز شرایط منطقه به گونه ای  دیگر بود .

رییس مجلس شورای اسلامی جریان انقلاب اسلامی را به چند دوره تقسیم کرد و گفت : ما چند دوره را سپری کرده ایم دوره اول آنکه قطب های قدرت به توان نظامی خود می بالیدند که پس از مدتی دیدند این به تنهایی ارزشی ندارد، بعد قدرت اقتصادی نیز در کنار آن قرار گرفت و سپس عامل فناوری نیز به آن افزوده شد با این حال این دوره ها هم سپری شد اما در سال های اخیر شرایط عوض شد تا آنجاکه آمریکایی ها می گفتند ما قدرت و تکنولوژی برتر را داریم و در واقع زورگویی ها آغاز شد .

لاریجانی افزود :آمریکایی ها بدتر از مغول ها عمل کردند ولی این دوره ها هم سپری شد و شرایط امروز شرایطی مهمی است و نباید این گونه پنداشت که اگر بوش برود ، وضعیت عوض خواهد شد .

وی در ادامه گفت :صحنه هایی که امروز شما در فلسطین وغزه می بینید نتیجه کنفرانس آنا پولیس است ، کشورهای اسلامی که در آنجا جمع شده بودند خود را به هیچ فروختند ، هرچند ملت فلسطین ملتی شجاع است همانطور که شهید مطهری گفت ملتی شجاع تر از فلسطین سراغ نداریم .

وی به جنایات اسراییل در غزه اشاره کرد و گفت : ممکن است امروز جنایاتی انجام دهند و غزه را محاصره کنند ولی مردم غزه مقاومت می کنند و آنهایی که دم از دموکراسی می زنند پاسخ دهند که چگونه 5/1 میلیون نفر در محاصره قرار داده اند و این ننگ تاریخ برای آنها باقی خواهد ماند .

لاریجانی تصریح کرد : اسراییل و آمریکا تصور نکنند با این محاصره مشکل شان  حل می شود آنان پس از شکست در جنگ 33 روزه در درون خود با مشکل روبه رو شدند و این شرایط را بوجود آوردند .

علی لاریجانی در ادامه ادعاهای رییس جمهوری جدید آمریکا اشاره کرد و گفت : او گفته است ما به ایران سخت می گیریم چون به دنبال انرژی هسته ای است و از حزب ا... لبنان و حماس دفاع می کند ، آنها متوجه نیستند که ما به دفاع از آنان افتخار می کنیم .

رییس مجلس شورای اسلامی افزود:امروز سید حسن نصرالله محبوبترین رهبر در کشور های اسلامی است حال اگر آنها او را تروریست بنامند مهم نیست ، انقلاب اسلامی افتخار می کند که چنین فرزندانی را پرورش داده و دنیای اسلام توانسته راه خود را بیابد .

وی با بیان این که راهی که آمریکا و اسراییل می روند غلط و راهی است که اسلاف آنان نیز رفته اند گفت :آمریکا یی ها می گویند ما می دانیم که ایران یکی از تولیدگان نفت است ولی باید فشار را زیاد کنیم تا مشکلات متعدد از قبیل تورم و بیکاری پدید آید و درکنار آن مشوق هایی نیز بکار گرفته شود ولی از فشار هم باید همزمان استفاده کرد .

وی تصریح کرد :کدام ملت با غیرتی در برابر چنین حرفهایی خضوع خواهد کرد ملت ایران پای حرف های خود ایستاده و پاسخ آنان را خواهد داد .

علی لاریجانی به کتابی که اخیرا توسط جاناتان کوک به نام "اسراییل و جنگ تمدن ها" نوشته شده اشاره کرد و گفت : جاناتان کوک از سال 2002 در سرزمین های اشغالی ساکن بوده و نقشه آمریکا و اسراییل را برای منطقه نشان داده و می نویسد اسراییل تلاش می کند از جنگ تمدن ها برای رسیدن به اهداف خود استفاده کند و آمریکا نیز در جنگ عراق به دنبال ایجاد جنگ داخلی و تقسیم این کشور بود .

وی افزود :جاناتا کوک در کتاب خود می نویسد این سیاست به گونه ای دنبال شد تا میان طوایف و اقوام مختلف در منطقه تنش ایجاد شود تا بهانه داشته باشند فلسطینی ها را از سرزمین شان بیرون کنند .

رییس مجلس در ادامه به سیاست های خصمانه آمریکا در قبال ایران اشاره کرد و گفت : آمریکایی ها در چند مرحله می خواستند ایران را از پای در آورند مرحله اول اوایل پیروزی انقلاب اسلامی بود که صدام را وادار کردند به ایران حمله کند ولی مجاهدت ایرانیان باعث شد تا کشور های پشتیبان صدام ببازند .

لاریجانی مرحله دوم را حمله آمریکا به عراق عنوان کرد و افزود : آنان قصد داشتند بعد از عراق بسوی ایران بیایند و در واقع با زیاد کردن فشارها ، مساله هسته ای را دستاویز قرار داده و به ایران حمله کنند که آن هم به بن بست رسید زیرا استراتیژی ایران در مقابل آن بسیار دقیق بود .

وی در این باره گفت : امروز بوش اذعان می دارد که اشتباه کرده اند  ولی حقیقت این است که آنان اشتباهات بزرگتری مرتکب شده اند .

لاریحانی سومین مرحله را مرحله ای که توسط پنتاگون در جنگ 33 روزه دنبال شد دانست و افزود : آنان با راه انداختن این جنگ قصد داشتند پس از شکست حزب ا... با تصویب چند قطعنامه بسراغ ایران بیایند ولی جنود الهی بسراغ آنها رفت .

لاریجانی ادامه داد: وزیر امور خارجه‌ی آمریکا نیز اخیرا گفته بود ما تنها نیستیم و خیلی‌ها در ایران هستند که از شرایط این کشور ناراضی‌اند و می‌خواهند تا شرایط ایران تغییر پیدا کنند. در حالی که آن‌ها می‌خواهند شرایط ایران از نظر مسائل اقتصادی را برای افکار عمومی به گونه‌ای سیاه نشان دهند تا به زورگویی‌های خود ادامه ‌دهند. باید دوستداران انقلاب همه تلاش کنند و همه رقبای کشور وقت خود را صرف درگیری‌های خرد نکنند و روی مسائل اقتصادی کشور متمرکز باشند و مسوولان استانی مسائل اقتصادی را در استان خود حل کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس و دو قوا در مورد مسائل اقتصادی هم نظر باشند. آنان می‌خواهند دولت در داخل کشور موفق نشود و مسئله‌ی تورم موضوع مهمی است که آنان به این مسئله چشم دوخته‌اند. بنابراین مردم ما همان‌طور که در انقلاب صبوری کردند باید بدانند توطئه‌ی دشمن چیست و آنان به صراحت می‌گویند ما روی مسائل اقتصادی توجه داریم. بنابراین اگر می‌خواهیم سربلند باشیم و ایران در مقابل دشمنان مقاومت کند باید در مسائل اقتصادی تمرکز کرد.

او با بیان این که مجلس به مساله اقتصادی توجه دارد، افزود: نمایندگان مجلس بارها اعلام کردند که هر طرح و لایحه‌ای که تورم را کاهش دهد و مشکل اقتصادی را کم کند برای ما مهم بوده و ما آن طرح و لوایح را حمایت می‌کنیم.

رییس قوه مقننه اظهار کرد: آنان می‌خواهند فضای کشور را سیاه‌نمایی کنند؛ دوستداران انقلاب بیدار باشند و در این دام نیافتند و نسبت به یکدیگر توهم نداشته باشند. با بیگانگان سخت باشید نه با دوستان خود در داخل کشور.

وی اظهار کرد: خود من گاهی در مورد دولت، مجلس و نیروهای انقلاب سیاه نمایی‌هایی می شنوم که درست نیست.

لاریجانی با اشاره به این که اگر دولت سفرهای استانی می‌کند باید از آن قدردانی کنیم، گفت: این در حالی است که برخی از این هم ایراد می‌گیرند. اگر دولت نرود، ایراد می‌گیرند و وقتی می‌رود باز هم این حرف‌ها پیش می‌آید که این روش درستی نیست؛ سیاه‌نمایی همین است.

نماینده‌ی مردم قم در خانه‌ی ملت در ادامه گفت: در مجلس شورای اسلامی به مناسبت شهادت مدرس جلسه مهمی تشکیل داده شد و همه‌ی نیروها و نمایندگان در ادوار مختلف حضور داشتند که در حد خود جلسه خوبی بود. چرا همه چیز را با عینک معیوب می‌بینیم؛ جلسه‌ی به این خوبی که صحبت از مسائل وحدت شد چیز خوبی است. چرا نسبت به این امر با عینک بدبینی نگاه می‌کنیم. سیاه‌نمایی گاهی نسبت به دولت و مجلس و گاه قوه قضاییه است. در حالی که کار خوب را باید تعریف کرد. اما برخی برای آن تئوری‌پردازی می‌کنند.

لاریجانی تصریح کرد: این جلسه برای تجلیل از مدرس بود و نیاز به توهم و داستان‌سرایی نداشت و در مقابل بیگانگان نشان داد همه بر سر آرمان‌های‌شان وحدت دارند. برای هر چیزی نباید اختلاف ایجاد کرد و باید گذشت داشت. در این روزها در مورد وحدت ملی صحبت‌های متفاوت می‌شد. اگر ما در کشور وحدت داشته باشیم حسن است تا جایی که من می‌شناسم راه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نیز همین بوده و همیشه ملت و مسوولان را به وحدت دعوت کردند به طوری که ایشان یک سال را به نام وحدت ملی نام‌گذاری کردند. عناصر وحدت اسلام آرمان‌های انقلاب، ایران و رهبری است و نمی‌دانم این چه ربطی به دولت ائتلاف دارد.

وی یادآور شد: دولت ائتلاف هم می‌تواند خوب باشد و هم نباشد. اگر دولت ائتلاف تبدیل به دعوایی شود که مظهر مناقشه شود، خوب نیست. نیروهای انقلاب باید پای آرمان‌های انقلاب بایستند. دولت ائتلافی و غیرائتلافی فرع و تاکتیک است؛ اما اگر عامل تفرقه شود مضر است. نیروهای انقلاب باید در مقابل آنان بایستند. وقتی رییس‌جمهور آمریکا می‌گوید باید در مقابل ایران بایستیم، همه باید بفهمند که باید از خیلی چیزهای خرد بگذریم.

لاریجانی تصریح کرد: امروز مقام معظم رهبری پرچمدار سرافرازی کشور در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی فرهنگی راه را نشان داده و علمدار هستند و همه کسانی که وحدت ملی را قبول دارند باید پشت سر ایشان بایستند.

رییس‌ مجلس تصریح کرد: دولت تلاش می‌کند و مجلس نیز در خدمت مردم است. ممکن است که تفاوت رای وجود داشته باشد؛ اما همه بر وحدت تاکید دارند.

او یادآور شد: ما پیگیر اجرای اصل 44 هستیم چرا که موجب رونق اقتصادی می‌شود و اگر مقام معظم رهبری نیز در این مساله در اجرای آن تاکید کردند به خاطر این است که باعث پیشرفت کشور و عدالت در کشور می‌شود و فضایی با رونق اقتصادی در کشور به وجود خواهد آمد.

لاریجانی گفت: وظیفه‌ی همه‌ی نخبگان و مسوولان است که این فکر را دنبال کنند. ایجاد آرامش فکری مخصوصا در حال حاضر به فضای انتخابات نزدیک می‌شویم لازم است و این گونه مسائل در برخی مواقع تنش‌هایی به وجود می‌آورد. وقتی که مقام معظم رهبری گفتند بی‌بند و باری گفتاری نداشته باشید نکته اساسی است که باید انتخابات یک وسیله باشد تا مبادا در این حوادث بداخلاقی‌هایی که به ضرر کشور است به وجود آید. بنابراین وظیفه‌ی همه تمرکز بر مسائل اقتصادی، شکوفایی اقتصادی و ایجاد فضای مطلوب سیاسی و فرهنگی است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet