ایام محرم 1398
1391/08/09 10:29:59
سرویس اجتماعی
مهرداد بائوج‌لاهوتی:

سازمان محیط زیست نتوانسته اعتبارات را خرج ریزگردها کند

عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌ زیست و توسعه‌پایدار مجلس گفت: امسال اعتبار چندان مناسبی به بیابان‌زدایی اختصاص نیافته است، اما سال گذشته حدود یک‌هزار میلیارد تومان به این موضوع اختصاص یافت که سازمان حفاظت محیط زیست نتوانست به خوبی از این بودجه استفاده کند.
سازمان محیط زیست نتوانسته اعتبارات را خرج ریزگردها کند عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌ زیست و توسعه‌پایدار مجلس گفت: امسال اعتبار چندان مناسبی به بیابان‌زدایی اختصاص نیافته است، اما سال گذشته حدود یک‌هزار میلیارد تومان به این موضوع اختصاص یافت که سازمان حفاظت محیط زیست نتوانست به خوبی از این بودجه استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/3792.jpg سازمان,محیط,زیست,نتوانسته,اعتبارات,را,خرج,ریزگردها,کند Icana

مهرداد بائوج‌لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ با اشاره به بررسی لایحه مقابله با ریزگردها در فراکسیون محیط ‌زیست و توسعه ‌پایدار مجلس، تصریح کرد: در نشست‌های چند هفته اخیر این طرح با حضور اعضای فراکسیون مورد بررسی قرار گرفته است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی٬ با تأکید بر حمایت مجلس و اختصاص اعتبارات مناسب برای مقابله با ریزگردها، گفت: متأسفانه تاکنون سازمان حفاظت از محیط ‌‌زیست نتوانسته از اعتبارات در جهت رفع معضل ریزگردها استفاده کند.

وی با اعلام اینکه در سال گذشته حدود یک‌هزار میلیارد تومان برای مقابله با ریزگردها اختصاص داده شده بود، یاد‌آور شد:‌ متأسفانه به‌علت نبود برنامه‌ریزی در این سازمان٬ افزون‌بر ۸۰۰ میلیارد تومان از سوی وزارت نیرو و حدود یکصد میلیارد تومان از سوی سازمان محیط ‌زیست جذب شد.

بائوج‌لاهوتی با ابراز نگرانی از وضعیت آلودگی برخی از شهرها به ویژه کلان‌شهرهایی مانند تهران٬ ادامه داد: وجود گرد وغبار بر سلامت افراد جامعه تأثیر منفی برجا می‌گذارد و موجب ایجاد مشکلات ریوی و تنفسی برای افراد شده و حتی در افراد آسیب‌پذیر نیز منجر به مرگ می‌شود.

این نماینده مجلس نهم٬ لازمه حل مشکل گرد وغبار در کشور را مشارکت همسایگان دانست و گفت: اگر بخواهیم در مورد بیابان‌زدایی عملکردی موفق داشته باشیم؛ باید کشورهای همسایه نیز به موازات ایران اقداماتی مؤثر را در این مورد انجام دهند ، در غیر این صورت موفقیتی حاصل نخواهد شد.

نایب رئیس دوم فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست به تنهایی نمی‌تواند در مقابله با بیابان زدایی موفق عمل کند، یاد‌آور شد: برای موفقیت کامل در این امر مهم باید سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری اقدامات بیشتری انجام داده و همکاری مؤثرتری با سازمان حفاظت محیط زیست داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet