شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/08/09 10:19:41
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محجوب تاکید کرد:

مشکلات اقتصادی سدی در مقابل ازدواج جوانان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اعلام اینکه بالا رفتن سن ازدواج در کشور بسیار نگران‌کننده است، گفت: هم‌اکنون به‌جزء مسائل فرهنگی و هجوم تفکرات غربی، مشکلات اقتصادی در افزایش سن ازدواج تأثیرگذاری بسیاری دارد.
مشکلات اقتصادی سدی در مقابل ازدواج جوانان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اعلام اینکه بالا رفتن سن ازدواج در کشور بسیار نگران‌کننده است، گفت: هم‌اکنون به‌جزء مسائل فرهنگی و هجوم تفکرات غربی، مشکلات اقتصادی در افزایش سن ازدواج تأثیرگذاری بسیاری دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/14718.jpg مشکلات,اقتصادی,سدی,در,مقابل,ازدواج,جوانان Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا محجوب عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی  با تأکید بر حمایت جوانان به جهت افزایش نرخ ازدواج از سوی مسئولان مربوطه، بهمجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) گفت: مسئولان برای بالا بردن نرخ ازدواج جوانان نخست باید بحث معیشت و اشتغال آن را حل کنند، سپس به‌دنبال برنامه‌های دیگر باشند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، شیوه فعلی دولت در حل مشکل بیکاری را بی‌تاثیر دانست و گفت: در صورتی که دغدغه‌های جوانان برای ازدواج حل و رفع نشود باید منتظر کاهش نرخ ازدواج در کشور باشیم.
وی ادامه داد: برای ماندگاری زندگی‌های مشترک باید شغل‌های پایدار در جامعه ایجاد شود تا تعداد کمتری از خانواده‌ها به سمت فروپاشی بروند.
محجوب با بیان اینکه علت اصلی تشدید موج بیکاری در بین دانشجویان کشور حمایت نکردن از تولید داخلی است، افزود: بهترین راه برای اینکه دانشجویان دارای شغل شوند، اجرای طرح کارورزی شغلی است تا ضمن عملیاتی شدن اندوخته‌های تئوریک دانشگاهی، یک کمک هزینه برای دانشجویان محسوب شود.
این نماینده مجلس نهم، با اعلام اینکه بالا رفتن سن ازدواج در کشور بسیار نگران‌کننده است، یاد‌آور شد: هم‌اکنون به‌جزء مسائل فرهنگی و هجوم تفکرات غربی، مشکلات اقتصادی در افزایش سن ازدواج تأثیرگذاری بسیاری دارد.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس شورای اسلامی، با مد نظر قرار دادن تسهیلات دولت درباره ازدواج، گفت: وام ازدواج و امکاناتی مانند مسکن مهر زمانی در افزایش ازدواج تاثیر دارد که جوانان بتوانند اقساط مربوط به آنها را پرداخت کنند و قطعاً تا زمانی که شغل و درآمد پایداری نداشته باشند، نمی‌توانند این کار را انجام دهند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی باید به فکر یک راه‌حل اساسی برای ازدواج آسان جوانان باشند؛ بیان کرد: متاسفانه شرایط فرهنگی و دیدگاه‌های جامعه به سمتی رفته که مقوله ازدواج به مشکلی بزرگ برای اغلب جوانان تبدیل شده واین موضوع یک زنگ خطر بزرگ برای آینده کشور به شمار می‌رود./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet