انتخابات ریاست جمهوری
1386/06/05 16:15:00
سرویس اقتصادی

عسگری: سهمیه ویژه بنزین برای سرکشی نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه است

نماینده مشهد درباره علت اختصاص سهمیه ویژه بنزین به نمایندگان گفت:این سهمیه برای سرکشی نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی عسگری نماینده مشهد، در گفتگو با خبرنگاران درباره‌ توزیع کارت ویژه بنزین که روز دوشنبه در اختیار نمایندگان مجلس قرار گرفت گفت: با توجه به اینکه نمایندگان برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود نیاز به بنزین بیشتری دارند، لذا توزیع این کارتها در این راستا صورت گرفته است.

وی افزود: متأسفانه سهمیه بندی بنزین در اجرا به یک معضل اجرایی خاصی تبدیل شده است که به نظر می‌رسد برخورد تبعیض آمیز آن ناراحتی مردم را در پی داشته باشد، اما اگر سهمیه بندی بنزین درست اجرا شود، مهمترین طرح و پروژه ملی و عدالت خواهانه‌ترین طرح کشور محسوب می شود.

عسگری در ادامه اظهار داشت: معمولاً مدیران و مسئولان هر جا که سفر می‌کنند امکانات برایشان فراهم است و با ماشین‌های دولتی تردد می‌کنند و در میهمانسراهای دولتی با هر تعداد اعضای خانواده که باشند پذیرایی می‌شوند.

وی با بیان این‌که احتمالا پس از تعطیلات تابستانی مجلس، واردات بنزین توسط بخش خصوصی با قیمت منطقه ای انجام می‌شود، گفت: تلاش می‌کنیم تا در راستای اصل 44 قانون اساسی با عرضه بنزین با کارت هوشمند و به شکل آزاد، در فرآیند اقتصاد کشور اثر مثبتی را شاهد باشیم.

نماینده مشهد گفت: از راه دریافت عوارض و مالیات، تامین اعتباری برای دولت فراهم می‌شود. بنابراین با این روش مردم از تنگنا خارج شده و رفتارهای رانتی و تبعیض‌آمیز از طریق سهمیه‌بندی و عرضه در بازار سیاه به حداقل می‌رسد.

وی در ادامه تصریح کرد: کارت ویژه بنزین برای استفاده نمایندگان در حوزه‌های انتخابی خود تنها مشکل 290 نفر از مردم را حل کرده است ولی مشکل بقیه مردم به خصوص زائرین حضرت رضا و مسافرین باقی است.

عسگری در پایان اظهار داشت: ما از اول تابستان پی‌گیر سهمیه بنزین برای سفر مردم بوده‌ایم ولی این کار انجام نگرفته است و مسئولین علتش را نداشتن راه کار مناسب اعلام کرده‌اند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet