هدر موبایل
1387/09/21 20:04:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در جمع خانواده شهدای بویین زهرا :

در محضر خانواده شهدا باید پای برهنه و با آراستگی روح وارد شد (بخش اول )

رییس مجلس شورای اسلامی گفت : محضر خانواده شهدا محضر مبارکی است و آنقدر پاک و آراسته است که باید پای برهنه کرد و با آراستگی روح در آن شرف یاب شد .

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت "دکتر علی لاریجانی " روز پنج شنبه در مراسم دومین یادواره پانصد شهید بویین زهرا خطاب به خانواده شهدا گفت : شما برای ما بسیار عزیز هستید چون عزیزترین افراد خود را در راه خداد داده اید کسی که عزیزترین فرد خانواده خود را در راه خداد داده باشد در بارگاه خدا عجر و قرب دارد.

وی افزود : شما نزد همه ملت سرافراز هستید چون در بارگاه الهی سرافرازید و برای ملت ایران همیشه عزیزید زیرا سرافرازی ملت بخاطر انفاقی است که شما برای این ملت کردید و سربلندی را برای آنان به ارمغان آوردید .

 لاریجانی مکتب اسلام  را مکتب خاتم خواند و افزود :چون فکر اسلامی فکری همه جانبه است و برای همه شئون بشری تفکری دارد به طوری که در آن بن بستی وجود ندارد .

 وی تصریح کرد : اگر در برخی مردم دنیای امروز سرگردانی مشاهده می شود به خاطر آن است که در مبنای فکریشان بن بست وجود دارد و در این باره برخی صاحب نظران معتقدند عصر امروز عصر سرگردانی و اضطراب است و انسان امروز دچار سرگردانی است و از مرگ  اضطراب دارد ،چون آن را پایان راه می داند ولی در تفکر اسلامی چون یک آیین جامع است، این اضطراب و سرگردانی وجود ندارد .

رییس مجلس با تاکید براین که در تفکر اسلامی مرگ پایان راه نیست اضافه کرد : کسانی که در راه خداد شهید می شوند اول سعادت آنان است ودر پیشگاه الهی روزی دارند همانطورکه خداوند در قران مجید  فرموده  مپندارید کسی که در راه خداد کشته شده مرده است به همین دلیل مکتب اسلام  روشنایی بخش نسل امروز است چرا که حیات واقعی را برای این افراد می داند .

علی لاریجانی افزود : کسی که مجاهد فی سبیل ا... است لحظه ای تردیدی برای او وجود ندارد و نکته تعالی بخش در تعالی بخش در مکتب ما ست و دنیا از این نگران است .

وی در ادامه گفت : اگر ما به دنبال سعادت " دارین " هستیم راهش آن است که در راه خدا و جهاد اسلامی با استقامت حضور داشته باشیم .

رییس مجلس در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به این که در جریان انقلاب اسلامی صحنه های بسیاری داشته ایم یادآورشد : در جبهه های دفاع مقدس و در سخت ترین شرایط ، قلوب مومنین با خدا راست بود .

ادامه دارد

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet