انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/09 12:10:58
سرویس سیاسی
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با صدور بیانیه‌ای مطرح کرد:

کشورهای اسلامی با عکس‌العمل مناسب به فریاد مسلمانان میانمار برسند

کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن رفتارهای وحشیانه قرون وسطایی ضد مسلمانان میانمار، از کشورهای اسلامی خواست با عکس‌العمل مناسب و تشکیل جلسات فوری و اضطراری به فریاد مسلمانان میانمار برسند.
کشورهای اسلامی با عکس‌العمل مناسب به فریاد مسلمانان میانمار برسند کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن رفتارهای وحشیانه قرون وسطایی ضد مسلمانان میانمار، از کشورهای اسلامی خواست با عکس‌العمل مناسب و تشکیل جلسات فوری و اضطراری به فریاد مسلمانان میانمار برسند. https://cdn.icana.ir/d/019/10562.jpg کشورهای,اسلامی,با,عکس‌العمل,مناسب,به,فریاد,مسلمانان,میانمار,برسند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای با ابراز تاسف شدید از عملکرد مجامع بین‌المللی در قبال نسل‌کشی مسلمانان مظلوم میانمار، از اعزام هیات پارلمانی به منطقه برای پیگیری موضوع به صورت ویژه خبر داد.

متن بیانیه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

اخبار و گزارشات نسل‌کشی میانمار و کشتار و آواره شدن مسلمانان این کشور موجب نگرانی و اعتراض شدید کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گردید. این در حالی است که طی یک سال گذشته، بارها و بارها جامعه مسلمانان میانمار مورد حمله وحشیانه قرار گرفته و  ده‌ها هزار نفر از مسلمانان کشته، مجروح یا آواره شده‌اند.

کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن رفتارهای وحشیانه قرون وسطایی علیه مسلمانان میانمار از کشورهای اسلامی و ملت‌های مسلمان جهان به ویژه مجامع بین‌المللی اسلامی همچون کنفرانس اسلامی انتظار دارد با عکس‌العمل مناسب و تشکیل جلسات فوری و اضطراری به فریاد مسلمانان میانمار برسند.

همچنین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با ابراز تعجب و تاسف شدید از عملکرد مجامع بین‌المللی همچون شورای امنیت سازمان ملل متحد و مجامع حقوق بشری مثل شورای حقوق بشر سازمان ملل در قبال نسل‌کشی و قتل‌عام مسلمانان مظلوم میانمار، انتظار دارد شورای امنیت و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به جای اعمال سیاست‌های دوگانه و تسویه حساب‌های سیاسی با کشورها و انتشار گزارشات حقوق بشری کذب و سراسر دروغ در مورد کشورهای مستقل به جنایات آشکار علیه مسلمانان میانمار بپردازند و پرده از این فاجعه اسف‌بار بردارند و دولت میانمار را ملزم به رعایت حقوق مسلمانان کنند.

کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی همچنین با اعزام هیات پارلمانی به منطقه موضوع را به صورت ویژه پیگیری خواهد کرد.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet