هدر موبایل
1391/08/09 13:56:45
سرویس فرهنگی
مطهری:

باید به دنبال ماهواره صد درصد ایرانی باشیم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از قطع شبکه های ماهواره ای ایرانی گفت: باید به دنبال ماهواره صد درصد ایرانی باشیم که به طور قطع درسال های آینده راه اندازی خواهد شد.
باید به دنبال ماهواره صد درصد ایرانی باشیم عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از قطع شبکه های ماهواره ای ایرانی گفت: باید به دنبال ماهواره صد درصد ایرانی باشیم که به طور قطع درسال های آینده راه اندازی خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/27361.jpg باید,به,دنبال,ماهواره,صد,درصد,ایرانی,باشیم Icana

 

علی مطهری درگفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به قطع شدن شبکه های ماهواره ای ایرانی ازسوی کشورهای اروپایی گفت: قطع کردن شبکه های ماهواره ای ایرانی در وهله اول موجب رسوایی کشورهای عامل این اقدام است و بیانگر آن است که این کشورها به شعارهای خود مبنی بر آزادی بیان نیز پایبند نیستند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر درادمه افزود: قطع شبکه های ماهواره ای نشان دهنده هراس کشورهای اروپایی از پیام شبکه های جمهوری اسلامی ایران است چرا که این پیام ها درافکار عمومی دنیای غرب موثر واقع شده است.

مطهری تصریح کرد: استدلال کشورهای اروپایی از قطع شبکه های ایرانی این است که  شما مانع از پخش شبکه های ماهواره ای ما در ایران می شوید، ما نیز حق داریم که برای شما مانع ایجاد کنیم، ولی آن ها نمی دانند که ما به دلیل مشکلات اخلاقی موجود دراین شبکه ها مانع از پخش آن ها می شویم و این امر با اقدام این کشورها قابل قیاس نیست.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس یادآورشد: ما باید به دنبال ماهواره صد در صد ایرانی باشیم که ان شالله در سال های آینده راه اندازی خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: در مورد قطع شبکه های ماهواره ای ایرانی نیز به مراجع قضایی که به همین منظور در کشورهای اروپایی وجود دارد، شکایت می کنیم.

 

کارشناسان رسانه ای کشورهای غربی و کشورهای مسلمان با انتقاد از اقدام غرب، مبنی برممانعت از پخش برنامه های شبکه های ماهواره ای ایرانی، این اقدام را تروریسم رسانه ای و مغایر با اصول اولیه آزادی بیان دانستند چراکه قطع فرکانس پخش شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی برون مرزی جمهوری اسلامی ایران از سوی کشورهای غربی مغایر با ادعای دروغین آنان مبنی بر آزادی بیان و اندیشه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet