هدر موبایل
1391/08/09 13:40:32
سرویس اقتصادی
دهقان:

دولت با اجرای هدفمندی‌ یارانه ها از جیب تولیدکنندگان برداشت کرد

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید براینکه تا زمانی که دولت فعلی بر سر کار است نباید فاز دوم هدفمندی شروع شود گفت:متاسفانه با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نه تنها به تولید خدمت نشده است بلکه دولت از جیب تولید کنندگان برداشت کرد و بین مردم یارانه نقدی توزیع کرد.
دولت با اجرای هدفمندی‌ یارانه ها از جیب تولیدکنندگان برداشت کرد عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید براینکه تا زمانی که دولت فعلی بر سر کار است نباید فاز دوم هدفمندی شروع شود گفت:متاسفانه با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نه تنها به تولید خدمت نشده است بلکه دولت از جیب تولید کنندگان برداشت کرد و بین مردم یارانه نقدی توزیع کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/8539.jpg دولت,با,اجرای,هدفمندی‌,یارانه,ها,از,جیب,تولیدکنندگان,برداشت,کرد Icana

محمد دهقان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درارزیابی از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها تا به امروز گفت:اجرای قانون هدفمندی یارانه ها تا به امروز نامناسب بوده است و به نوعی ورود به فاز دوم در شرایط فعلی خسارت اقتصادی زیادی را به کشور تحمیل می کند.

نماینده مردم طرقبه  و چناران در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: تا زمانی که دولت فعلی بر سر کار است نباید فاز دوم هدفمندی شروع شود و همین که دولت فعلی آنچه از فاز اول اجرایی کرده است را ساماندهی کند، کافی است.

دهقان با تاکید بر این که اجرای قانون هدفمندی در فاز اول نیازمند بازبینی است، افزود:بحث امروز مسئله توقف و یا عدم توقف نیست بلکه معتقدم به طور کلی طرح هدفمندی یارانه ها باید بازبینی شود و صادقانه نتیجه آن به مردم اعلام شود.

وی در این خصوص تاکید کرد: متاسفانه برخی از رفتارهای پوپولیستی و در واقع ادعاهای غیر صادقانه در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها برای کشور  مشکل آفرین شده است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از این دست رفتارها تاکید کرد:درآمدهای حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها جوابگوی پرداخت یارانه نقدی به مردم را نداده است و از طرف دیگر نیز دولت قانون مصوب مجلس از قبیل پرداخت سهم تولید را اجرایی نکرده و در نتیجه مشکلات امروز کشور در عرصه تولید شده است.

وی تاکید کرد: متاسفانه با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نه تنها به تولید خدمت نشده است بلکه دولت از جیب تولید کنندگان برداشت کرد و بین مردم یارانه نقدی توزیع کرد.

عضو هیئت رییسه مجلس هشتم با تاکید بر این که فشارهای ناشی از اجرای سلیقه ای قانون هدفمندی بر بدنه تولید کشور وارد شد، گفت: نه معتقد به توقف و نه معتقد به شروع مجدد هستم بلکه تاکید دارد وضعیت موجود باید اصلاح و اجرای طرح تا به امروز نیز باید مورد بازبینی قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet