هدر موبایل
1391/08/09 15:18:06
سرویس بین الملل
شوشتری با اشاره به سرکوب‌ها در بحرین و عربستان:

برخورد دوگانه غرب، استانداردهای حقوق بشری را زیر سوال برده است

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس با اشاره به ادامه سرکوب‌ها در بحرین و عربستان و سکوت مجامع بین المللی داعیه دار حقوق بشری،گفت: رویکرد دوگانه در برخورد با اتفاقاتی که منجر به نقض حقوق اولیه شهروندان می‌شود از سوی غرب گاهی فراتر از سکوت پیش می‌رود و در مواردی به حامیان سرسخت دیکتاتورها تبدیل می‌شوند.
برخورد دوگانه غرب، استانداردهای حقوق بشری را زیر سوال برده است رئیس کمیته حقوق بشر مجلس با اشاره به ادامه سرکوب‌ها در بحرین و عربستان و سکوت مجامع بین المللی داعیه دار حقوق بشری،گفت: رویکرد دوگانه در برخورد با اتفاقاتی که منجر به نقض حقوق اولیه شهروندان می‌شود از سوی غرب گاهی فراتر از سکوت پیش می‌رود و در مواردی به حامیان سرسخت دیکتاتورها تبدیل می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/20571.jpg برخورد,دوگانه,غرب،,استانداردهای,حقوق,بشری,را,زیر,سوال,برده,است Icana

هادی شوشتری در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به محاصره منطقه العکر در بحرین و سرکوب مردم قطیف در عربستان و نقض حقوق شهروندی در این کشورها،اظهار داشت: غرب در قبال سرکوب‌ها و کشتار مردم بی دفاع توسط رژیم آل خلیفه و آل سعود سکوتی مرگبار را تجربه می‌کند.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غرب از حامیان دست نشانده خود به خوبی حمایت می‌کند،تصریح کرد: غرب به سرکردگی استکبار جهانی در هر کشوری که منافع آنها اقتضا می‌کند در قبال نقض حقوق بشر سکوت می‌کند و در کشورهای که همسو با منافع آنها نبوده به کوچکترین اقدامی واکنش سریعی نشان می‌دهد که این خود نشانگر برداشت غیر منطقی آنها از مقوله حقوق بشر خود ساخته است.

وی ادامه داد: رویکرد دوگانه در برخورد با اتفاقاتی که منجر به نقض حقوق اولیه شهروندان می‌شود از سوی غرب گاهی فراتر از سکوت پیش می‌رود و در مواردی به حامیان سرسخت دیکتاتورها تبدیل می‌شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با انتقاد به اینکه جمهوری اسلامی همواره از سوی غربی‌ها متهم به نقض حقوق بشر بوده،اما آنها در قبال حکام دست نشانده خود سکوت می‌کنند،تصریح کرد: کشوری به مانند جمهوری اسلامی ایران که سالیانه یک انتخابات درآن برگزاری می‌شود و مردم سرنوشت سیاسی خود را تعیین می‌کنند همواره از سوی غربی‌ها متهم به نقض حقوق بشر می‌شود،اما کشوری که حکام آن مشروعیتی در میان مردم خود نداشته را حمایت می‌کنند.

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس با اشاره به بیداری اسلامی شکل گرفته در دوکشور عربستان و بحرین،خاطرنشان کرد: گفتمان انقلاب اسلامی در برخی کشورهای منطقه نهادینه شده و قطعا با ادامه روند اعتراضات، مردمان این کشورها به خواسته‌های مشروع خود خواهند رسید.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet