خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/08/09 14:48:24
سرویس اقتصادی
نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها(38)

سبزعلیپور: پیوستن به WTO امری محال و نشدنی است

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با تاکید بر اینکه پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی (WTO) امری نشدنی است، گفت: تا زمانی که مشکلات سیاسی ایران با کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی حل نشود، عملاً نباید انتظار پیوستن به این سازمان را داشت.
سبزعلیپور: پیوستن به WTO امری محال و نشدنی است رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با تاکید بر اینکه پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی (WTO) امری نشدنی است، گفت: تا زمانی که مشکلات سیاسی ایران با کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی حل نشود، عملاً نباید انتظار پیوستن به این سازمان را داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/27407.jpg سبزعلیپور:,پیوستن,به,WTO,امری,محال,و,نشدنی,است Icana

محمدرضا سبزعلیپور در جریان بازدید از نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور در غرفه خبرگزاری خانه ملت به خبرنگار ما گفت: پیوستن به سازمان تجارت جهانی با وضعیت فعلی اقتصاد مناسب نیست و از صنایع تولیدی کشور آمادگی ورود به WTOو رقابت با صنایع کشورهای عضو این سازمان را ندارند.

رئیس سازمان تجارت جهانی افزود: پیوستن به WTOبرای کشورهایی مفید است که صنایع مادر قوی و صادرات توانمندی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه ما کشوری وارداتی هستم، گفت: تا زمانی که سیاست واردات به صادرات تغییر نکند، پیوستن به WTOسم مهلکی محسوب می‌شود.

رئیس سازمان تجارت جهانی گفتمان سیاسی مسئولان و جلب رضایت کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی را مهمترین فاکتور برای پیوستن به این سازمان عنوان کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet