انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/09 15:48:48
سرویس سیاسی
منصوری:

رونمایی از پهپاد ایرانی قدرت‌های جهانی را انگشت به دهان خواهد کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، با تاکید بر دستیابی ایران به توان ساخت پهپادهای فوق مدرن، گفت: رونمایی از پهپاد ایرانی قدرت‌های جهانی را انگشت به دهان خواهد گذاشت.
رونمایی از پهپاد ایرانی قدرت‌های جهانی را انگشت به دهان خواهد کرد عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، با تاکید بر دستیابی ایران به توان ساخت پهپادهای فوق مدرن، گفت: رونمایی از پهپاد ایرانی قدرت‌های جهانی را انگشت به دهان خواهد گذاشت. https://cdn.icana.ir/d/019/25976.jpg رونمایی,از,پهپاد,ایرانی,قدرت‌های,جهانی,را,انگشت,به,دهان,خواهد,کرد Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تجربه جنگ تحمیلی به ما ثابت کرد که برای به دست آوردن اطلاعات باید از تکنولوژی روز دنیا استفاده کنیم، افزود: در زمان جنگ هواپیماهای شناسایی، اطلاعات لازم را مخابره می‌کرد اما این سیستم‌ها خطراتی را متوجه خلبان و هواپیما می‌کرد.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:درچنین شرایطی اگرچه هواپیماهای شناسایی در دستور کار همه سیستم‌های نظامی دنیا قراردارد اما دنیا به سمتی حرکت کرد تا اطلاعات بهتری را با کمترین هزینه به دست آورد و بر همین اساس برای کسب اطلاعات دست به تولید هواپیماهای بدون سرنشین زد.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز از فعالیت در این حوزه عقب نماندند، یادآور شد: با توجه به تهدیداتی که ضد جمهوری اسلامی ایران صورت می گرفت ما نیز باید به منظور بازدارندگی، به صورت مداوم  اطلاعات کشورهای هدف یا قدرت‌هایی که به عنوان تهدید محسوب می‌شدند رصد می کردیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه کشورهایی که در تقابل با ایران هستند از قدرت نظامی، پدافندی و راداری زیادی برخوردارند، تاکید کرد: بر این اساس بعد از دفاع مقدس با مراجعه به دانشگاه‌ها و بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی بر آن شدیم تا تجهیزاتی را طراحی کنیم که قدرتی فراتر از قدرت و تکنولوژی سیستم‌های غربی داشته باشند.

منصوری یادآور شد: در جلسات مشترک متخصصان نظامی و اساتید دانشگاه نیازمندی های سیستم نظامی کشور تشریح و تدوین شد و بنا شد تا برای افزایش قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور سیستم هایی طراحی شود که بتوانیم اطلاعات قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای را رصد کنیم.

وی با بیان اینکه در فاز اول پهپادهایی با قدرت پرواز یک کیلومتر ساخته شد،‌ تصریح کرد: بعد از این مرحله گامی به پیش گذاشته و سعی کردیم سیستم‌هایی را روی پهپادها نصب کنیم تا به طور همزمان اطلاعاتی همچون عکس، فشار هوا، سرعت و جهت باد را برای پایگاه مرکزی ارسال کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری دسترسی ایران به پهپادهای برخی کشورها، گفت: این موضوع باعث شد تا ایران با بهره‌گیری از مهندسی معکوس بتواند فراتر از توان قدرت‌های بزرگ گام برداشته و دست به تولید پهپادهایی بزند که یک الی 2 مدل بالاتر از آن چیزی باشد که امروز در بازار جهانی وجود دارد.   

گفتنی است:امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا، از رونمایی پهباد جدید ایرانی در دهم شهریور ماه سال آینده خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet