خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/08/09 15:48:00
سرویس بین الملل
هروی با اشاره به جلسه امروز گروه دوستی پارلمانی ایران وآلمان:

دیدار آتی گروه دوستی پارلمانی در کشور آلمان خواهد بود

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران وآلمان با اشاره به برگزاری جلسه فی مابین نمایندگان خانه ملت با نمایندگان پارلمان آلمان، گفت: در جلسه فی ما بین دوگروه پیرامون مسائل گوناگون اقتصادی،فرهنگی و سیاسی به بحث و تبادل نظر پرداخته شد.
دیدار آتی گروه دوستی پارلمانی در کشور آلمان خواهد بود رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران وآلمان با اشاره به برگزاری جلسه فی مابین نمایندگان خانه ملت با نمایندگان پارلمان آلمان، گفت: در جلسه فی ما بین دوگروه پیرامون مسائل گوناگون اقتصادی،فرهنگی و سیاسی به بحث و تبادل نظر پرداخته شد. https://cdn.icana.ir/d/019/28134.jpg دیدار,آتی,گروه,دوستی,پارلمانی,در,کشور,آلمان,خواهد,بود Icana

جواد هروی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری جلسه مشترک امروز با نمایندگان پارلمان آلمان،اظهارداشت: دیدار برگزار شده امروزبا نمایندگان گروه دوستی پارلمان آلمان در چارچوب تعاملاتی بوده که مجلس شورای اسلامی با پارلمان‌های سایر کشورها داشته است.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ابتدای جلسه مقرر شد به دور از مباحث سیاسی که دولت‌ها درگیر آن بوده‌اند به تبادل نظر پرداخته شود،تصریح کرد: در این جلسه که چند تن از نمایندگان پارلمان آلمان و کشورمان حضور داشتند مقرر شد در صدد تقویت روابط دیپلماتیک بین مجالس دو کشور گام برداریم که موضوعات مشترک فی مابین مسائل اقتصادی،فرهنگی و مناسبات علمی بود.

وی ادامه داد: آنچه در جلسه فوق مد نظر قرار گرفت این بود که ملت‌ها جدای از دولت‌هاهستند و مراودات نمایندگان می‌توانند در نزدیکی دو ملت راه‌گشا باشد و انتظار ما این بوده که یک هم‌نوایی و هم صدایی میان دو پارلمان ایجاد شود.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه محور دیگر گفت‌وگوها توسعه روابط بر اساس احترام متقابل بوده،افزود: جمهوری اسلامی ایران علاقمند به همکاری با تمامی کشورهای دنیا بوده، مشروط براینکه احترام متقابل از سوی کشورهای دیگر را مشاهده کند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با تاکید بر اینکه سفر گروه دوستی پارلمانی آلمان به کشورمان در راستای گفتمان سازنده بوده،تصریح کرد: در نشست فی‌مابین سعی شد تا بسیاری از مشکلات که موجبات تیرگی روابط را فراهم کرده را برطرف کنیم.

هروی با بیان اینکه محور اصلی جلسه امروز به مسائل اقتصادی و تحریم‌های مغرضانه‌ای که غرب ضد جمهوری اسلامی ایران تصویب کرده باز می‌گشت،ادامه داد: تحریم‌ها در وهله اول منجر به ایجاد مشکلات داروی و مواد غذایی می‌شود که اولین آسیب‌ها را به مردم وارد می‌کند و در بحث‌هایی که مطرح شد سعی براین بوده که با پادر میانی سنجیده و برنامه ریزی شده این تحریم‌ها را از جنبه اجتماعی و مردمی به جنبه سیاسی تبدیل کنیم و در ایجاد تشنج زذایی آلمان نقش محوری را داشته باشد.

وی افزود: بحث دیگری که در جلسه امروز مطرح شد،حرکت‌های بوده که کشورهای اروپایی در قبال مردم کشورمان انجام داده‌اند که اشتباه محض بوده و نمونه آن را می‌توان تحریم دارو و بهداشت و درمان دانست که غیر قابل پذیرش است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران وآلمان با اشاره به اینکه دیدارآتی گروه دوستی پارلمانی احتمالا در آلمان برگزار خواهد شد،خاطرنشان کرد: با توجه به بحث و تبادل نظر در مورد جلسه برگزار شده امروز در پارلمان‌های دوکشور در چند روز آینده،نتایج این نشست در ماه‌های آینده که نشستی در آلمان خواهیم داشت مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

پایان پیام /

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet