شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/08/09 17:17:49
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یحیی‌زاده:

زمان ریسک کردن در فوتبال نیست

عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت:دولت با توجه به حساسیت‌های زمانی فعلی برای حضور تیم ملی فوتبال در بازیهای مختلف، در مورد برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال ریسک نکند.
زمان ریسک کردن در فوتبال نیست عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت:دولت با توجه به حساسیت‌های زمانی فعلی برای حضور تیم ملی فوتبال در بازیهای مختلف، در مورد برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال ریسک نکند. https://cdn.icana.ir/d/019/19751.jpg زمان,ریسک,کردن,در,فوتبال,نیست Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ حجت‌الاسلام سیدجلال یحیی‌زاده، در مورد موضع مجلس در خصوص نامه سازمان بازرسی به فدارسیون فوتبال برای جلوگیری از برگزاری این انتخابات به دلیل منع حضور دو شغله‌ها در این انتخابات به ایسنا گفت: اجرای قانون یکی از وسایل و ابزار لازم برای نجات ورزش است به همین دلیل طبق قانون حق بکارگیری افراد دوشغله در ورزش وجود ندارد.

وی افزود: دولت می‌تواند در مصوبه‌ی جدید حضور بازنشسته‌ها در عرصه مدیریت ورزش را به صورت قانونمند تصویب کند که رخ ندادن چنین امری شاید برای آن باشد که ما آنقدر قحط‌ الرجال در ورزش نداریم.

نماینده مردم تفت و میبد ادامه داد: متاسفانه علی‌رغم نامه سازمان بازرسی برای برگزار نشدن انتخابات فدراسیون فوتبال، این انتخابات برگزار شد؛ انتخاباتی که نماینده وزارت ورزش و امور جوانان و همچنین مدیران عامل دو باشگاه اصلی از آن کنار کشیدند. راضی نبودن دو باشگاه قرمز و آبی از انتخابات از انتخاب سازمان لیگ و یا نایب رییس دوم فدراسیون فوتبال چه معنایی دارد؟

یحیی‌زاده در واکنش به موضع وزارت ورزش نسبت به غیرقانونی بودن برگزاری انتخابات فدراسیون و از طرف دیگر موضع فدراسیون فوتبال در مورد NGO بودن این فدراسیون گفت: وجود دو نظر متفاوت کشور را در شرایط پرتگاهی قرار می دهد که بسیار خطرناک است چرا که در این شرایط اگر مجلس از باب نظارت حرفهای تندی بزند فیفا حساس می‌شود و احتمال تعلیق مجدد فوتبال را تقویت می‌کند آن هم در شرایطی که تیم ملی فوتبال برای حضور در جام جهانی 24 آبان بازی حساسی را با ازبکستان به عنوان رقیب اصلی در پیش دارد.

وی افزود: از طرف دیگر موضع نگرفتن مجلس در این مورد، افکار عمومی و ورزش دوستان را ناراضی می‌کند. ای کاش خرد‌، عقل و منطقی در این رابطه بکار گرفته شود تا شرایط سخت‌تر نشود.

این عضو فراکسیون ورزش در مورد احتمال ارائه لایحه‌ای از سوی دولت برای جدا کردن فوتبال از وزارت ورزش و امور جوانان گفت: احتمال چنین چیزی وجود ندارد ولی مجلس از ابتدای دوره نهم به دنبال اصلاحاتی است.

یحیی‌زاده توضیح داد: مجلس به دنبال آن نیست که قوانین فدراسیون فوتبال را مشمول قانون بازرسی نکند. کارهای مجلس در این راستا است که در ادامه طرح نظام باشگاه‌داری مصوبه کمیسیون فرهنگی دوره‌ی هشتم اقداماتی زیربنایی را نسبت به فوتبال انجام دهد.

وی ادامه داد: با این وجود تاکید ما بر این است که با توجه به حساسیتهای زمانی فعلی پیشروی تیم ملی فوتبال یعنی برگزاری بازی‌های مقدماتی جام جهانی، بازی‌های غرب آسیا و جام ملتهای آسیا قبل از خرداد سال آینده دولت باید تلاشهای لازم را انجام را دهد و دیگر وقت ریسک کردن نیست. اعتقاد ما بر این که است عمل به قانون بد، بهتر از تخلف نسبت به اجرای یک قانون است.

این عضو فراکسیون ورزش در ادامه در مورد نامه IOC به کمیته ملی المپیک که به دنبال برکناری چند رئیس فدراسیون بود، گفت: مجلس از دوره هشتم نسبت به این موضوع حساسیت داشت و این موضوعات را به آقایان گوشزد می‌کرد ولی انگار آنها نامه‌ها را شوخی می‌گرفتند. اکنون زمانی است که ما برسر بزنگاه هستیم.

یحیی‌زاده ادامه داد: با این شرایط ممکن است انتخابات کمیته ملی المپیک دچار آسیب شود. در این شرایط وضعیت تمامی فدراسیون‌ها به هم می‌ریزد. این اتفاقات به آن دلیل است که ما احتیاط نکردیم و مسئولان مرتبط با امر نظارت اقدامات لازم را انجام ندارند. اکنون زمانی است که باید کارهای جبرانی انجام شود تا نامه‌ی دیگری به ما نرسد که همه چیز را به هم زند./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet