هدر اصلی
1391/08/09 17:27:41
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلالی:

مصوبه کمیسیون شوراها،مجری انتخابات را وزارت کشور می‌داند

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با تاکید بر اینکه طبق مصوبه کمیسیون شوراها در بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، مجری برگزاری انتخابات، وزارت کشور است،گفت:این مصوبه در نظر دارد هیات اجرایی یازده نفره را جایگزین هیات اجرایی فعلی متشکل از معتمدین کند.
مصوبه کمیسیون شوراها،مجری انتخابات را وزارت کشور می‌داند رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با تاکید بر اینکه طبق مصوبه کمیسیون شوراها در بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، مجری برگزاری انتخابات، وزارت کشور است،گفت:این مصوبه در نظر دارد هیات اجرایی یازده نفره را جایگزین هیات اجرایی فعلی متشکل از معتمدین کند. https://cdn.icana.ir/d/019/26662.jpg مصوبه,کمیسیون,شوراها،مجری,انتخابات,را,وزارت,کشور,می‌داند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛‌ کاظم جلالی با بیان اینکه مرکز پژوهش‌ها طرح کاملی از اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست‌جمهوری را به کمیسیون شوراها ارائه کرد،‌به ایسنا گفت: این کمیسیون در مصوبات خود تغییراتی در طرح مرکز پژوهش‌ها در مورد تشکیل هیات اجرایی و مشخص شدن رجل سیاسی مذهبی و مدیر و مدبر بودن را اضافه کرده است.

وی در مورد لزوم اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری با طرح این پرسش که آیا این قانون دارای ایراد است یا خیر؟ گفت: تمام افرادی که اطلاع از قانون انتخابات ریاست‌جمهوری دارند، می‌دانند که این قانون دارای ایراد است. این رویکرد که شرایط علمی رییس‌جمهور یک کشور منتهی به خواندن و نوشتن شود درست نیست.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس ادامه داد:‌ در قانون فعلی انتخابات ریاست‌جمهوری شرایط کاندیدای ریاست‌جمهوری را منتهی به خواندن و نوشتن کرده است که این رویکرد باعث می‌شود تبلیغات وسیع علیه ایران در خارج از کشور در صورت ردصلاحیت شدن تعداد زیادی از افراد انجام شود چرا که مثلا 1200 نفر کاندیدا می‌شوند و تعداد بسیاری از این افراد ردصلاحیت می‌گردند که این رویکرد تنها باعث تبلیغات وسیع خارجی علیه ما می‌شود.

جلالی با تاکید بر اینکه باید معیارهای یک کاندیدای ریاست‌جمهوری مشخص شود، گفت: اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری و تعیین این معیارها نیاز به گفت‌وگوی بیشتر برای منتهی شدن به تدوین قانون درست را دارد چرا که در حال حاضر مفاهیم و معیارهایی در مورد رجل سیاسی و مذهبی مشخص نیست.

وی در عین حال گفت: ما نمی‌گوییم که مصوبه کمیسیون شوراها بهترین است بلکه تاکید بر این آن است که باید انتقادات و نظرات را مطرح کرد و در ذیل آن راهکارهایی را ارائه داد تا به بهترین قانون رسید.

رییس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با تاکید بر اینکه طبق مصوبه کمیسیون شوراها، مجری انتخابات، وزارت کشور است، گفت: هیات اجرایی یازده نفره نیز نقش نظارتی را به دنبال دارد کاری که هم‌اکنون هیات‌های اجرایی در برگزاری انتخابات متشکل از معتمدین مردم انجام می‌دهند.

جلالی ادامه داد: مصوبه کمیسیون شوراها، اعضای هیات اجرایی را به صورت قانونمند مشخص کرده است ولی باز هم می‌توان نظرات برای اصلاح و تکمیل این قانون را ارائه داد، البته بهتر است افراد بعد از مطالعه کامل قانون به اظهارنظر بپردازند./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet