خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/08/10 09:42:17
سرویس فرهنگی
حیدری تاکید کرد:

ضرورت جسارت بیان دیدگاه های مختلف سیاسی توسط مطبوعات

مدیر مسئول روزنامه جوان با انتقاد از دفاع خبرگزاری ها به طور سلیقه ای از بعضی از احزاب گفت: خبرگزاری ها و مطبوعات کشور باید جسارات بیان دیدگاه تمام احزاب سیاسی را داشته باشند.
ضرورت جسارت بیان دیدگاه های مختلف سیاسی توسط مطبوعات مدیر مسئول روزنامه جوان با انتقاد از دفاع خبرگزاری ها به طور سلیقه ای از بعضی از احزاب گفت: خبرگزاری ها و مطبوعات کشور باید جسارات بیان دیدگاه تمام احزاب سیاسی را داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/28117.jpg ضرورت,جسارت,بیان,دیدگاه,های,مختلف,سیاسی,توسط,مطبوعات Icana

محمد ودود حیدری درگفت و گو با خبرنگارفرهنگی خبرگزاری خانه ملت،  درمورد سلیقه ای عمل کردن مطبوعات درنحوه پوشش اخبارسیاسی کشورگفت: یکی از مشکلاتی که مخاطبان مطبوعات کشور درچند دهه اخیر با آن روبرو بوده اند، این است که در نشر اخبارسیاسی  کشور از دیدگاه  تمام احزاب استفاده نکرده ودراین مورد به صورت سلیقه ای عمل می کنند.

وی در ادامه افزود: هم اکنون به دلیل این که تعدادی از نشریات قدیمی تر، عبارت احزاب را به دنبال خود می کشند و درحقیقت بخشی از آن ها شده اند، نشریات یا پایگاه های خبرمجازی نیز در تابعیت از آن ها، دفاع از حزبی خاص را در برنامه کار خود قرار داده اند.

حیدری تصریح کرد: دفاع مطبوعات ازحزبی  خاص، مخاطبان را مجبور می کند که برای اطلاع از رویکردهای مختلف عرصه سیاسی کشور به  تعداد زیادی از نشریات و پایگاه های خبری مراجعه کنند، چراکه نمی توانند نیازشان را از طریق یک رسانه خاص برطرف کنند.

مدیر مسئول روزنامه جوان یادآور شد: مطبوعات  کشورو خبرگزاری ها باید به جهتی حرکت کنند که جسارت بیان دیدگاه های تمام چهره های سیاسی و جریانات سیاسی کشور را داشته باشند .

رسانه به‌عنوان رکن چهارم دموکراسی زمانی می‌تواند درنقش دیده‌بان جامعه نقش اصلی خود را ایفا کرده و برای اطلاع‌رسانی آنچه اتفاق می‌افتد، مفید واقع شود که توان نقد و بیان تمام واقعیت و نه بخشی از آن را داشته باشد، چراکه نقدی که شامل بیان تمام جوانب یک رویداد اعم از منفی و مثبت است، با رویکرد منصفانه و به منظور رسیدن به نقطه مطلوب یکی از ارکان اصلی در امر اطلاع‌رسانی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet