هدر اصلی
1387/09/23 09:42:00
سرویس سیاسی
لاریجانی درگفت‌و‌گوی تلفنی با رییس‌مجلس سوریه:

مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد در جهت کاهش آلام مردم فلسطین تلاش کند

لاریجانی درگفت‌و‌گوی تلفنی با رییس‌مجلس سوریه گفت: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد در راستای اجرای مصوبه مجمع پارلمانی آسیا، در جهت کاهش آلام مردم مصیبت زده فلسطین تلاش کند.

به گزارش خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی شب گذشته با محمود الابرش رئیس جمهور مجلس سوریه، تلفنی گفتگو کرد.

در این گفتگو لاریجانی با اشاره به اوضاع ناگوار مردم فلسطین در نوار غزه و کرانه باختری گفت: آنچه این روزها شاهد آن در سرزمینهای فلسطینی هستیم شرایط بسیار دشوار زندگی روزمره مردم بیگناه و مسلمان فلسطین است که در اثر جنایات ضد بشری رژیم صهیونیستی بر آنان تحمیل شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه همچنین با اشاره به مصوبه اجلاس اخیر مجمع پارلمانی آسیا در اندونزی مبنی بر مشارکت روسای مجالس سه کشور اندونزی، جمهوری اسلامی ایران وسوریه موسوم به تروئیکای این مجمع در رایزنی جهت مساعدت دیپلماتیک با هدف تسهیل رفع مشکلات فرا روی مردم فلسطین در مناطق تحت حصر رژیم صهیونیستی بر ضرورت اتخاذ اقدامات عملی در این ارتباط تاکید کرد.

وی همچنین گفت: با رئیس مجلس مصر، رایزنی هایی در زمینه ارسال کمک های انسان دوستانه بویژه غذا و دارو برای ساکنان تحت محاصره همه جانبه در غزه و کناره باختری انجام داده است.

دکتر لاریجانی در ادامه افزود: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد در راستای اجرای مصوبه مجمع پارلمانی آسیا، همراه با روسای مجالس اندونزی و سوریه و ادامه رایزنی ها با همتای مصری، در جهت کاهش آلام مردم مصیبت زده فلسطین تلاش کند.

در ادامه این گفتگو، همچنین دکتر محمود الابرش رئیس مجلس نمایندگان سوریه با تقدیر از تلاشهای رئیس مجلس شورای اسلامی در این ارتباط گفت: ابتکار مجمع پارلمانی آسیایی به همراه تلاش های شایسته جمهوری اسلامی ایران موقعیت مناسبی را برای کمک به مردم فلسطین فراهم آورده و سوریه آماده است در بالاترین سطح پارلمانی در این همکاری سهیم باشد.

وی همچنین بر دعوت مجدد خود از رئیس مجلس شورای اسلامی برای انجام سفر رسمی به دمشق تاکید کرد که آقای لاریجانی ضمن پذیرش این دعوت ابراز امیدواری کرد این سفر در زمان مقتضی انجام گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet