ایام محرم 1398
1391/08/10 12:09:24
سرویس سیاسی
نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها(67)

فلاحیان: نامزدی هاشمی در انتخابات ریاست‌جمهوری منتفی است

عضو مجلس خبرگان رهبری درباره کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: براساس رایزنی‌های صورت گرفته کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست‌جمهوری منتفی است.
فلاحیان: نامزدی هاشمی در انتخابات ریاست‌جمهوری منتفی است عضو مجلس خبرگان رهبری درباره کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: براساس رایزنی‌های صورت گرفته کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست‌جمهوری منتفی است. https://cdn.icana.ir/d/019/28196.jpg فلاحیان:,نامزدی,هاشمی,در,انتخابات,ریاست‌جمهوری,منتفی,است Icana

علی فلاحیان از غرفه خبرگزاری خانه ملت در نوزدهیمن نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها بازدید کرد و در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی گفت: افرادی که خود را برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری آماده می‌کنند کلی‌گویی نکنند و برنامه‌های خود را با ذکر جزئیات برای افکارعمومی تشریح کنند تا مردم این‌بار با بررسی مورد به مورد برنامه‌های ارائه شده، نامزد اصلح را برگزینند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری برای طرح شعار مصداق و تعریف بیاورند و توضیح دهند که مثلا پرداخت پول به مردم عدالت است یا اینکه اعتبارات صرف تولید و اشتغال شود مسئله عدالت تحقق پیدا می‌کند. 

 

پرداخت یارانه نقدی به مردم عدالت نیست

فلاحیان ادامه داد: پرداخت یارانه‌ها منجر به افزایش نقدینگی در جامعه شد و مردم از این مسئله زیان دیدند، پس پرداخت یارانه نقدی عدالت نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تحلیلی از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ارائه و برنامه کاندیداها را مورد بررسی قرار داد و گفت: زمانی که اوباما بر سر کار آمد، قیمت یک گالن بنزین 2 دلار بود اما در حال حاضر قیمت آن به بیش از 4 دلار رسیده است و این یکی از ضعف‌های دولت اوباما است، هر چند که وی توضیح داد تقاضا برای بنزین در دوره قبل از ریاست جمهوری وی پایین بوده، اما الان با بهتر شدن اوضاع اقتصادی مردم تقاضا برای بنزین افزایش یافته است.

 

اوباما از رامنی جلوتر است

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اوباما چون طرفدار طبقه متوسط به پایین آمریکا است، تاکنون از رقیب خود جلوتر است و با توجه به اینکه رقیب وی رامنی هم تحلیل‌های غیرواقعی زیاد می‌کند و می‌گوید 12 میلیون شغل ایجاد می‌کند، مردم به او اعتماد ندارند.

وی با بیان اینکه واشنگتن بداند الان زمانه‌ای نیست که بتوانند کشوری را با تحریم از پا درآورند، افزود: اوباما برای موفقیت بیشتر در انتخابات باید به اهداف و قول‌هایی که به مردم داده عمل کند و سیاست‌هایش را درباره خاورمیانه تغییر دهد و بداند که اساساً اعمال تحریم‌های ضد ایرانی نتیجه‌ای جز ایجاد مشکل برای آمریکا ندارد.

 

زمان دولت سازندگی ایجاد مشکل در فروش نفت را پیش‌بینی می‌کردم

فلاحیان درخصوص حمایت از صنایع مادر و جنگ اقتصادی و راهکارهای مقابله با آن، گفت: در دورانی که من وزیر اطلاعات دولت سازندگی بودم این هشدار را دادم که اصولاً خام فروشی نفت خوب نیست و ممکن است در آینده دچار مشکل فروش نفت شویم، از این‌رو پیشنهاد ایجاد 15 پالایشگاه را دادم که برخی اعضای کابینه با تاسیس تمام این پالایشگاه‌ها به دلیل احتمال جنگ دوباره مخالفت کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، افزایش بهای ارز را به نفع صادرات دانست و گفت: باید به هر نحوی از صادرکنندگان حمایت و مزیت‌هایی برای افزایش صادرات ایجاد کرد چرا که صادرات به هر نحوی در حال حاضر به صرفه است.

 

صحبت درباره نامزد شدنم در انتخابات زود است

وزیر اطلاعات دولت سازندگی در ادامه درباره کاندیداتوری خویش در انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: صحبت کردن در این‌باره زود است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet