خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/08/10 11:58:11
سرویس اجتماعی
سعیدی با اشاره به افت ارزش پول ملی:

فاصله طبقاتی فقرا و ثروتمندان عمیق‌تر شده است

دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که عمیق شدن شکاف طبقاتی در جامعه تبعات بسیاری به دنبال دارد، گفت: متاسفانه افت شدید ارزش پول ملی موجب افزایش فاصله طبقاتی میان فقرا و ثروتمندان جامعه شده است.
فاصله طبقاتی فقرا و ثروتمندان عمیق‌تر شده است دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که عمیق شدن شکاف طبقاتی در جامعه تبعات بسیاری به دنبال دارد، گفت: متاسفانه افت شدید ارزش پول ملی موجب افزایش فاصله طبقاتی میان فقرا و ثروتمندان جامعه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/13873.jpg فاصله,طبقاتی,فقرا,و,ثروتمندان,عمیق‌تر,شده,است Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: افت ارزش پول ملی و عمیق شدن شکاف طبقاتی در جامعه موجب شده که افراد فقیر، فقیرتر از قبل شوند و حتی سطح زندگی برخی از آنها به زیر خط فقر برسد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که عمیق شدن فاصله طبقاتی در جامعه برای افراد مسائل روحی و روانی بسیاری ایجاد می‌کند، تصریح کرد: متاسفانه افزایش شکاف طبقاتی موجب بروز ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود که در حال حاضر شاهد شدت گرفتن این گونه ناهنجاری‌ها هستیم.

وی با بیان این که برخی از افراد جامعه اتومبیل‌های چند صد میلیون تومانی در اختیار دارند، افزود: این در حالی است که برخی از افراد جامعه حتی قادر به تامین هزینه‌های تحصیل فرزندان خود نیز نیستند و در مقابل خانواده‌های خود شرمسار هستند.

این نماینده مجلس نهم با تاکید بر این که نظام جمهوری اسلامی برپایه عدالت بنا شده است، یادآور شد: ما ادعا نداریم که عدالت اجتماعی به صورت کامل اجرا شده اما باید اقدامات مسئولان به گونه‌ای باشد که کشور به سمت تحقق عدالت اجتماعی حرکت کند.

سعیدی اضافه کرد: دولت باید پاسخگو باشد که در برنامه‌های خود تا چه اندازه به سمت ایجاد عدالت اجتماعی گرایش داشته و تا چه حد در کم کردن فاصله‌های طبقاتی موفق عمل کرده است.

دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با مد نظر قرار دادن این موضوع که دولت آمار و ارقام‌های مختلفی را درخصوص تحقق عدالت اجتماعی ارائه می‌دهد، گفت: البته آمارهای ارائه ‌شده از سوی دولت برای مردم ملموس نیست و مردم نتیجه اقدامات مسئولان را در سر سفره‌های خود نمی‌بینند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet