هدر موبایل
1391/08/10 12:00:37
سرویس بین الملل

حمایت نماینده پارلمان انگلیس از بشار اسد

نماینده پارلمان انگلیس در جریان سفر به لبنان و دیدار با تعدادی از اعضای گروه ۸ مارس، ضمن حمایت از نظام سوریه، از هم‌دستی غرب با برخی کشورهای منطقه برای مقابله با دولت مرکزی دمشق انتقاد کرد.
حمایت نماینده پارلمان انگلیس از بشار اسد نماینده پارلمان انگلیس در جریان سفر به لبنان و دیدار با تعدادی از اعضای گروه 8 مارس، ضمن حمایت از نظام سوریه، از هم‌دستی غرب با برخی کشورهای منطقه برای مقابله با دولت مرکزی دمشق انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/18170.jpg حمایت,نماینده,پارلمان,انگلیس,از,بشار,اسد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از سانا (خبرگزاری رسمی سوریه)، جورج گلاوی نماینده پارلمان انگلیس در جریان سفر به بیروت و دیدار با امیل لحود رئیس‌جمهوری سابق لبنان و تنی چند از اعضای گروه 8 مارس، با انتقاد از هم‌دستی غرب با چند کشور عربی خاورمیانه برای مقابله با نظام مردمی و دولت مشروع سوریه،‌ این هماهنگی جهانی را با هم‌پیمانی غرب با رژیم صهیونیستی برای مقابله با مصر در زمان جمال عبدالناصر مقایسه کرد.

گلاوی همچنین با حمایت از مقاومت اسلامی در فلسطین و لبنان برای مبارزه علیه رژیم صهیونیستی، تلاش غرب برای حمایت از رژیم صهیونیستی برای تسلط بر خاورمیانه را تقبیح کرد.

نماینده پارلمان انگلیس در پاسخ به این پرسش که آیا آمریکا به سوریه نیز تهاجم نظامی خواهد داشت؟، گفت: ارتش آمریکا هنوز از باتلاقی که برای سربازان خود در عراق و افغانستان ایجاد کرده، خلاص نشده است؛ در این صورت چگونه می‌تواند تهاجم نظامی دیگری به سوریه داشته باشد؟! بنابراین حاکمان کاخ سفید باید هرگونه تفکری درباره حمله نظامی دیگری به سوریه را بر خود حرام کنند.

وی با انتقاد از تهاجم هوایی هواپیماهای نظامی ارتش رژیم صهیونیستی به سودان و بمباران کارخانه اسلحه‌سازی الیرموک در اطراف خارطوم، افزود: سران برخی کشورهای عربی خاورمیانه، با سکوت خود، ‌این اقدام رژیم صهیونیستی را تأیید کردند؛ همانگونه که در جریان حمله این رژیم به غزه،‌ سکوت اختیار کردند و اجازه دادند تا این رژیم بسیاری از مردم غزه را به قتل برساند.

گفتنی است جورج گلاوی در جریان سفرش به بیروت در تجمع اعتراضی هواداران مقاومت اسلامی در برابر نمایندگی سازمان ملل متحد در بیروت که در هم‌دردی با زندانیان فلسطینی بازداشت شده از سوی رژیم اشغالگر قدس برگزار شده بود، شرکت کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet