شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/08/10 12:16:43
سرویس بین الملل
جوکار در واکنش به اظهارات داوود اوغلو:

ترکیه با جنگ روانی به دنبال احیای پروژه شکست خورده غرب در سوریه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اظهارات داوود اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه مبنی بر عدم مذاکره با دولتی که در عید قربان مردم خود را کشته است،گفت: دولت ترکیه با فرافکنی سعی دارد به اهدافی که درتحولات سوریه دنبال می‌کرده دست یابد.
ترکیه با جنگ روانی به دنبال احیای پروژه شکست خورده غرب در سوریه است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اظهارات داوود اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه مبنی بر عدم مذاکره با دولتی که در عید قربان مردم خود را کشته است،گفت: دولت ترکیه با فرافکنی سعی دارد به اهدافی که درتحولات سوریه دنبال می‌کرده دست یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/17594.jpg ترکیه,با,جنگ,روانی,به,دنبال,احیای,پروژه,شکست,خورده,غرب,در,سوریه,است Icana

محمد صالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات وزیر امورخارجه ترکیه مبنی بر عدم مذاکره با دولتی که در عید قربان مردم خود را کشته است،اظهار داشت: مقامات ترکیه با ایجاد جنگ روانی سعی دارند القا گر این نکته باشند که ارتش سوریه ناقض آتش بس بوده است.

نماینده مردم یزد وصدوق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انگشت اتهام در نقض آتش بس به سمت ترکیه و کشورهای حامی تروریست‌ها نشانه رفته،تصریح کرد: معارضین با شکست آتش بس ارتش را وادار به مداخله مجدد برای بازگرداندن ثبات به این کشورکرد که این امر امروز دستاویزی برای ترکیه و مخالفان بشار اسد شده تا با ایجاد جنگ روانی اهداف شکسته خورده خود که ساقط کردن دولت مردمی در سوریه بوده را احیا کنند.

وی ادامه داد: با اجرایی شدن آتش بس در سوریه دو حالت متصور بود اول پایبندی معارضین به آن  که هرگز این اتفاق رخ نداد و حالت دوم پس از شکست متعدد معارضین در صحنه درگیری‌های میدانی باارتش بود که  با اجرایی شدن آتش بس،  مخالفین به دنبال فضایی نو برای بعد از آن باشند که فرض دوم به واقعیت نزدیک‌تر شده است.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با تاکید بر اینکه مخالفین دولت بشار اسد از اجرای آتش بس سو استفاده کردند،افزود: با مداخله مجدد ارتش برای پاک سازی و مقابله با معارضین امروز دولت‌های غربی وبرخی کشورهای مرتجع  منطقه را به صرافت انداخته تا با دست آویز قرار دادن مردم این کشور و اینکه آنها آسیب جدی می‌بینند در صدد سو استفاده از آتش بسی باشند که بشار اسد برای اجرای موفق آن حتی عفو عمومی نیز اعلام کرده بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دولت‌ ترکیه در امور داخلی سوریه دخالت نکند،خاطر نشان کرد: تا زمانی که دولت‌های مخالف بشار اسد روند حمایت از معارضین را در پیش گیرند بحران در سوریه فروکش نخواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet