هدر موبایل
1391/08/14 11:01:00
سرویس استان ها
دستغیب:

خصوصی سازی؛ بهانه‌ واحد‌های آلاینده برای خارج نشدن از شیراز

نماینده مردم شیراز در مجلس نهم با اشاره به این‌که برخی‌واحدهای صنعتی آلاینده از انتقال به شهرک‌های صنعتی خودداری می‌کنند، اعلام کرد: خصوصی سازی بهانه واحدهای صنعتی آلاینده برای خروج از شیراز شده است.
خصوصی سازی؛ بهانه‌ واحد‌های آلاینده برای خارج نشدن از شیراز نماینده مردم شیراز در مجلس نهم با اشاره به این‌که برخی‌واحدهای صنعتی آلاینده از انتقال به شهرک‌های صنعتی خودداری می‌کنند، اعلام کرد: خصوصی سازی بهانه واحدهای صنعتی آلاینده برای خروج از شیراز شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/12215.jpg خصوصی,سازی؛,بهانه‌,واحد‌های,آلاینده,برای,خارج,نشدن,از,شیراز Icana

سید احمد رضا دستغیب در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با استقرار واحدهای صنعتی آلاینده گفت: برخی از صنایع آلایندگی بسیاری دارند به ویژه صنایع مادر که حجم بیشتری از آلایندگی را اعم از گرد و غبار و مواد شیمیایی در هوا منتشر می‌کنند در حریم شهر واقع شده‌اند.

نماینده مردم شیراز در مجلس نهم افزود: پیگیری‌های زیادی انجام شده اما هر بار به بهانه‌های مختلفی انتقال واحدهای صنعتی آلاینده به خارج از شهر و شهرک‌های صنعتی به بعد موکول می‌شود.

 وی یکی از بهانه‌ها را در زمینه عدم خروج واحدهای صنعتی آلاینده ، فرآیند خصوصی سازی در ارتباط با برخی صنایع آلاینده عنوان کرد و افزود: مالکان جدید برخی از این صنایع فرصت زمانی بیشتری را می‌خواهند تا پس از خریداری واحد صنعتی بتوانند نسبت به رفع آلایندگی اقدام کنند.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمجلس نهم تصریح کرد: این مسئله نیز باعث شده تا نتوانند فشار زیادی را به صنایع آلاینده وارد کنند.شرایط جابه جایی و مشکلاتی که در ارتباط با صنایع اخیرا ایجاد شده باعث شده با آنها مدارا کنند.

وی با بیان این‌که در شهرک‌های صنعتی مشکل تأمین آب وجود ندارند، اظهار داشت: وضعیت شهرک های صنعتی شیراز در بین سایر شهرک های صنعتی کشور خوب است.

نماینده مردم شیراز در مجلس نهم افزود: در صورتی که کارخانه‌ها برای خروج از شهر شیراز پیش قدم شوند، با آنها همکاری کرده و تسهیلاتی برای آنها فراهم می‌شود.    

وی با بیان این‌که هیچ نگرانی از بابت تهیه زیرساخت‌ها برای ایجاد شهرک‌های صنعتی وجود ندارد، تصریح کرد: سهم صنایع استان فارس بسیار پایین است و باید برای افزایش این سهم تلاش کرد.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمجلس نهم دلیل این امر را تمرکز سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی اعلام کرد و افزود: در زمینه صنعت ضعیف هستیم و ضرورت برنامه‌ریزی برای آینده بیش از گذشته مشهود است.

وی درباره پیشرفت برخی استان‌ها در بخش صنعت گفت: صنایعی که در استان‌ها پیشرفت داشتند با ارز 7 تومان و سال‌ها پیش آغاز به کار کردند؛ در حال حاضر با توجه به قیمت دلار شرایط راه‌اندازی صنعت سخت ترشده است.  

دستغیب با بیان این‌که شرایط کشاورزی در استان فارس آسیب جدی وارد کرده است، مطرح کرد: با کاهش منابع آبی که در استان مواجه هستیم کشاورزی با مشکلات بیشتری مواجه شده است.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمجلس نهم تأکید کرد: برای خروج از این وضعیت، باید راه‌اندازی صنایع کوچک و بزرگ در دستور کار قررا گیرد.

وی متذکر شد: با توجه به ظرفیت بخش کشاورزی توجه به راه‌اندازی صنایع کوچک و صنایع تبدیلی در استان فارس که مرتبط با کشاورزی باشد، ضروری به نظر می‌رسد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet