هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

لاریجانی در گفت‌وگو با رییس مجلس مصر خواستار انجام اقدامات عملی برای کمک به مردم فلسطین شد

سرویس سیاسی
دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی با همتای مصری خود گفت‌وگو کرد.
جمعه 22 آذر 1387 ساعت 20:11

به گزارش خانه ملت، در این گفت‌وگو لاریجانی با اشاره به محدودیت‌های شدیدی که از سوی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین به ویژه در غزه و کرانه باختری ایجاد شده، خواستار اتخاذ اقدامات بیشتر و دیپلماتیک از سوی مجموعه‌ کشورهای اسلامی به ویژه مصر با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص آن در کمک به مردم بحران زده فلسطین شد.

وی افزود: وضعیتی که طی ماه‌های اخیر زندگی را برای مسلمانان فلسطینی بسیار دشوار و ناگوار ساخته، موجب نگرانی جهان اسلام شده و لازم است اقدامات عملی برای کمک به مردم بی‌گناه فلسطین صورت گیرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تصمیم اجلاس مجمع پارلمان آسیایی در اوایل ماه جاری در اندونزی مبنی بر مشارکت روسای مجالس اندونزی، سوریه و جمهوری اسلامی ایران موسوم به تروئیکای مجمع پارلمانی‌ آسیا در کمک به مردم فلسطین از طریق رایزنی با رییس مجلس مصر اظهار داشت: مجمع پارلمانی آسیایی آمادگی دارد همگام با رییس مجلس مصر، در جهت تسریع رفع مشکلات مردم فلسطین و ارسال کمک‌های غذایی و دارویی از طریق مصر و سایر طرق دیپلماتیک تلاش نماید.

لاریجانی در پایان گفت‌وگوی خود ضمن قدردانی از تلاش‌های رییس مجلس مصر در زمینه رفع مشکلات و محدویت‌های فراروی مردم فلسطین در نوار غزه، ابراز امیدواری کرد که روابط و همکاری‌های دوستانه بین دو کشور گسترش یابد.

در این گفت‌وگوی تلفنی، همچنین احمد فتحی سرور رییس مجلس الشعب مصر از ابتکار رییس مجلس شورای اسلامی و تروئیکای مجمع پارلمانی آسیا در زمینه کمک به رفع آلام مردم فلسطین قدردانی و بر آمادگی کشورش جهت هرگونه مساعدت در این خصوص تاکید کرد.

در این راستا مقرر شد که دبیرکل مجمع پارلمانی آسیا، محمدهادی نژادحسینیان طی سفری به قاهره مقدمات برگزاری نشست روسای مجالس کشورهای ایران، اندونزی، سوریه و مصر را در جهت برداشتن گام‌های عملی کمک به مردم فلسطین از سوی کشورهای آسیایی و جهان اسلام فراهم کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000