خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/08/10 15:38:31
سرویس اجتماعی
رئیس سازمان زندان‌ها با اشاره به مساله تضمین برای اصلاح مجرمان بعد از آزادی:

سازمان زندان ها کارت گارانتی مجرمان نیست

غلامحسین اسماعیلی گفت: سازمان زندان ها نمی تواند کارت گارانتی مجرمان باشد و تضمین دهد که هیچ مجرمی بعد از آزادی اززندان، سمت خلاف نمی رود.
سازمان زندان ها کارت گارانتی مجرمان نیست غلامحسین اسماعیلی گفت: سازمان زندان ها نمی تواند کارت گارانتی مجرمان باشد و تضمین دهد که هیچ مجرمی بعد از آزادی اززندان، سمت خلاف نمی رود. https://cdn.icana.ir/d/019/27498.jpg سازمان,زندان,ها,کارت,گارانتی,مجرمان,نیست Icana

غلامحسین اسماعیلی درگفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درمورد مشارکت سازمان زندان ها و سازمان بهزیستی برای رسیدگی به وضعیت مجرمان زیر 18 سال اظهار داشت: برای مجرمان زیر 18 سال، کانون اصلاح و تربیت جزء مراکزی است که می تواند نقش موثری را ایفا کند.

وی ادامه داد: به دلیل آنکه بسیاری از متخلفان زیر 18 سال یا بی سرپرست هستند ویا بد سرپرست، بهزیستی ابتدا باید قبل از ورود آنها به کانون اصلاح و تربیت،  به درستی این افراد را  تحت پوشش قرار دهد تا کمترشاهد جرم در سنین زیر 18 سال باشیم.

غلامحسین اسماعیلی با بیان اینکه متاسفانه تکلیف مجرمان زیر 18 سال بعد از رهایی از کانون اصلاح و تربیت مشخص نیست افزود: بهزیستی باید ارتباطی نزدیک با سازمان زندان ها داشته باشد تا افراد بعد از آزادی با حضور در جامعه بتوانند راه صحیحی را برای زندگی در پیش گیرند.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که چه تضمینی وجود دارد تا زندانی ها بعد ازآزادی از زندان ها اصلاح شوند بیان کرد: بسیاری ازمجرمان بعد از آزادی اصلاح شده اند و درصد کمی از آنها هستند که دوباره به کارهای اشتباه خود ادامه می دهند چراکه ممکن است شخصیت آنها به گونه ای شکل گرفته باشد که به همین سادگی نتوان آهان را اصلاح کرد.

رئیس سازمان زندان ها با اشاره به اینکه این سازمان وظیفه خود را به درستی انجام می دهد گفت: ما نمیتوانیم کارت گارانتی مجرمان باشیم، چراکه انتخاب مسیر درست یا غلط به عهده افراد است و هیچ تضمینی برای اصلاح کامل مجرمان وجود ندارد./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet