هدر اصلی
1391/08/14 07:58:57
سرویس فرهنگی
افخمی با اشاره به لزوم حمایت از هنرمندان ایرانی:

الگوی ایرانی- اسلامی باید در نظام فرهنگی کشور نهادینه شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: احیای هنرهای تصویری و تجسمی در نظام فرهنگی، فکری تمدن اسلامی ایرانی و برنامه‌ریزی برای ورود این هنرها به متن زندگی مردم در کشور امری الزامی اشت.
الگوی ایرانی- اسلامی باید در نظام فرهنگی کشور نهادینه شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: احیای هنرهای تصویری و تجسمی در نظام فرهنگی، فکری تمدن اسلامی ایرانی و برنامه‌ریزی برای ورود این هنرها به متن زندگی مردم در کشور امری الزامی اشت. https://cdn.icana.ir/d/019/14739.jpg الگوی,,ایرانی-,اسلامی,باید,در,نظام,فرهنگی,کشور,نهادینه,شود Icana

شهروز افخمی در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: درالگوی ایرانی -اسلامی پیشرفت تمام موضوعاتی که برای انسان در نظر گرفته می‌شود،اعم از فرهنگی،حقوقی، فلسفی، جامعه شناسی، سیاسی و تمدنی همه حول یک محورمی‌چرخند و آن محورفرهنگ اسلامی است که با نگاهی توحیدی به انسان می نگرد و ارزش انسان‌ها بر اساس همان ارزش های توحیدی تعریف می شود.

نماینده مردم ملکان درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: توسعه کشور با لزوم رعایت کلیه شئونات ارزشی، آرمانی، ایدئولوژیکی، تاریخی، اجتماعی و فرهنگی، نیازمند دقت نظری همه‌جانبه است، آثارهنرمندان ایرانی برگرفته از تاریخ کهن این مروز و بوم است، ولی هم اکنون بسیاری از هنرمندان با مشکلات بی شماری دست و پنجه نرم می‌کند. 

وی، افزود: رعایت موازین اسلامی سبب ایجاد پیشرفت و تعالی در جامعه بوده که این امر در پیشرفت‌های روزافزون ایران اسلامی مشاهده می‌شود.

افخمی تصریح کرد: نوآوری و حرکت خوب موجود در زمینه استقلال علمی باید با شتاب و قوت بیشتر ادامه یابد و راههای پیشرفت همه جانبه، عمیق و بنیانی علمی در الگو ایرانی- اسلامی  مشخص شود.

 نماینده ملکان با  توجه به مسائل و خطوط اصلی زندگی مانند امنیت، عدالت، رفاه، آزادی، حکومت، استقلال و عزت ملی را در بحث الگوی اسلامی - ایرانیضروری دانست و افزود: در این الگو باید به عرصه فرهنگی و مذهبی ، توجه کافی شود.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، یادآورشد: توسعه  فرهنگی راه اصلی بهره‌مندی از مدل‌های خلاقانه پیشرفت است و پیشرفت بر مبنای خلاقیت و تفکر نوآورانه قابل حصول و دستیابی خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet