هدر موبایل
1391/08/10 15:42:12
سرویس اجتماعی
محسن علیمردانی:

نگاه‌های پیشگیرانه مانعی بر رشد دستفروشی است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نگاه‌های پیشگیرانه مانعی برای رشد معضل دستفروشی است، گفت: پدیده دستفروشی با حرف زدن و شعار دادن مسئولان حل نمی‌شود و کنترل تورم لجام گسیخته و رفع مشکل بیکاری بهترین راه‌حل برای رفع این مشکل است.
نگاه‌های پیشگیرانه مانعی بر رشد دستفروشی است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نگاه‌های پیشگیرانه مانعی برای رشد معضل دستفروشی است، گفت: پدیده دستفروشی با حرف زدن و شعار دادن مسئولان حل نمی‌شود و کنترل تورم لجام گسیخته و رفع مشکل بیکاری بهترین راه‌حل برای رفع این مشکل است. https://cdn.icana.ir/d/019/9758.jpg نگاه‌های,پیشگیرانه,مانعی,بر,رشد,دستفروشی,است Icana

محسن علیمردانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: متاسفانه برخی از بانوان نیز به دلیل فشارهای اقتصادی و برای کسب درآمد به دستفروشی در خیابان‌ها و معابر عمومی دست می‌زنند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: تا زمانی که نگاه‌ها پیشگیرانه نباشد، پدیده‌هایی مانند دستفروشی و تکدی‌گری روز به روز بیشتر در جامعه بروز می‌کند و حتی تعداد افزون‌تری از بانوان درگیر این مشکل می‌شوند.

وی پدیده دستفروشی را مشکلی برای جامعه ارزیابی و تصریح کرد: اگر مسئولان فکری اساسی برای حل این مشکل انجام ندهند، کنترل آن روز به روز سخت‌تر شده و تبعات نامطلوب‌تری را برای جامعه به وجود می‌‌آورد.

این نماینده مجلس نهم با اشاره به اینکه کسب درآمد برای سرپرستان خانوارها دشوار شده است، یادآور شد: به همین دلیل برخی از بانوان خانه‌دار برای کسب درآمد و کمک به اقتصاد خانواده‌ها به دستفروشی در خیابان‌ها و اماکن عمومی مانند مترو رو آورده‌اند.

علیمردانی با مد نظر قراردادن این موضوع که گرانی‌های لجام گسیخته بر سطح زندگی بسیاری از خانواده‌ها تاثیر گذاشته است، تاکید کرد: یکی از علت‌های تولد و رشد مشاغل کاذب در جامعه تورم شدید موجود در جامعه است که متاسفانه هر روز با شدت بیشتری نمود پیدا می‌کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ساماندهی و سازماندهی دستفروشان را با حرف زدن و شعار دادن غیر‌ممکن دانست و گفت: پدیده دستفروشی آسیب‌ها و معضلات اجتماعی و فرهنگی را در دل خود داردو از همین‌‌رو دولت و شهرداری برای ساماندهی و سازماندهی دستفروشان باید کارگروهی تخصصی تشکیل دهند که ضمن بررسی دقیق و ریشه‌یابی این مشکل، راهکارهای عملیاتی برای حل آن بیابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet