هدر موبایل
1391/08/10 17:00:29
سرویس بین الملل
بت کلیا با اشاره به جلسه گروه دوستی پارلمانی ایران و آلمان خبر داد:

ابراز تعجب گروه پارلمانی آلمان از آزادی اقلیت‌ها در ایران

نماینده اقلیت ‌مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس با اشاره به برگزاری جلسه مشترک با نمایندگان گروه دوستی پارلمانی آلمان،گفت: به نمایندگان پارلمان آلمان اعلام کردیم که اقلیت‌ها در ایران با آزادی کامل در کلیساهای خود به امور سیاسی،فرهنگی واجتماعی می‌پردازند، که موجبات تعجب آنها را فراهم کرد.
ابراز تعجب گروه پارلمانی آلمان از آزادی اقلیت‌ها در ایران نماینده اقلیت ‌مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس با اشاره به برگزاری جلسه مشترک با نمایندگان گروه دوستی پارلمانی آلمان،گفت: به نمایندگان پارلمان آلمان اعلام کردیم که اقلیت‌ها در ایران با آزادی کامل در کلیساهای خود به امور سیاسی،فرهنگی واجتماعی می‌پردازند، که موجبات تعجب آنها را فراهم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/28198.jpg ابراز,تعجب,گروه,پارلمانی,آلمان,از,آزادی,اقلیت‌ها,در,ایران Icana

یوناتن بت کلیا در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری جلسه (امروزچهارشنبه 10آبان ماه)  گروه دوستی پارلمانی ایران و آلمان،اظهار داشت: به دلیل اینکه پارلمان کشور آلمان از جایگاه ویژه‌ای در میان پارلمان‌های اروپایی برخودار بوده، به تقاضای آنها دیداری با 5نماینده اقلیت پارلمان ایران برگزار شد.

نماینده اقلیت ‌مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گروه دوستی پارلمانی آلمان از وجود آزادی اقلیت‌ها در ایران ابراز تعجب کردند،تصریح کرد: با تشریح آزادی‌های سیاسی،اجتماعی،فرهنگی و هنری اقلیت‌ها در کشورمان و اینکه ایران تنها کشوری بوده که اقلیت در آن با آرامش کامل به زندگی روزمره خود می‌پردازند، گروه دوستی پارلمانی ایران ابراز خوشایندی و تعجب خود را اعلام کرد.

وی ادامه داد: از نمایندگان پارلمان آلمان پرسیده شد در کدام کشور مدعی دموکراسی اقلیت‌ها و اقوام و نژادهای مختلف با آزادی کامل می‌توانند زبان خود را آموزش دهند،که اقلیت‌ها در ایران با آزادی کامل به این امور می‌پردازند.

بت کلیا با بیان اینکه در جلسه فی مابین به قانون انتخابات پارلمانی ایران که چه حقوقی در آن برای اقلیت‌ها در نظر گرفته شده نیز اشاره‌ای داشتیم،افزود: به گروه دوستی پارلمان اعلام کردیم که طبق قانون کشور شهری که دارای 50هزار نفر جمعیت باشد می‌تواند دارای نماینده در پارلمان باشد اما 5نماینده اقلیت تنها با پشتوانه 200هزار نفری به مجلس راه یافته‌اند که این خود نمونه بارز حقوق بشر است.

 وی با اشاره به اینکه  محور بحث نمایندگان اقلیت مجلس با  نمایندگان پارلمان آلمان به قطع برنامه‌های تلویزنی کشورمان بر روی ماهواره‌ جهانی نیز معطوف شد،ادامه داد: نتمایندگان اقلیت اعلام کردند قطع و فیلتر شبکه‌های ماهواره‌ای برون مرزی جمهوری اسلامی ایران توسط کشورهای که ادعا دارند کشورمان تروریست بوده نشانگر این بوده این کار نمادی از اقدامات تروریستی بوده و پارلمان آلمان در رسیدن به حقوق ملت ایران مساعدت و همکاری لازم را داشته باشد.

نماینده اقلیت ‌مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس خاطرنشان کرد: گروه دوستی پارلمانی آلمان فردا ساعت 9 صبح از بیمارستان سفیر که متعلق به کلیمیان بوده بازدیدی خواهند داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet