ایام محرم 1398
1391/08/10 17:03:00
سرویس بین الملل
دکتر لاریجانی در دیدار با وزیر نفت سوریه:

زمان گفت‌وگو برای حل سیاسی بحران سوریه فرا رسیده است

وزیر نفت سوریه امروز چهارشنبه دهم آبان ماه با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
زمان گفت‌وگو برای حل سیاسی بحران سوریه فرا رسیده است وزیر نفت سوریه امروز چهارشنبه دهم آبان ماه با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/28240.jpg زمان,گفت‌وگو,برای,حل,سیاسی,بحران,سوریه,فرا,رسیده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه دهم آبان ماه با سعید هنیری وزیر نفت سوریه در محل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با اشاره به تحولات هفته‌های اخیر در سوریه و شکست دشمنان ملت سوریه در تحمیل اراده خود بر مردم آن کشور گفت: اکنون با توجه به بی‌نتیجه بودن تلاش‌های نظامی دشمنان ملت سوریه، زمان گفت‌وگو و مذاکره برای حل سیاسی این بحران فرا رسیده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر موضع جمهوری اسلامی ایران مبنی بر راه‌حل سیاسی بحران سوریه گفت: از ابتدای بحران جاری، سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران تلاش برای ایجاد فضای مناسب برای گفت‌وگو و مذاکره و حل سیاسی این بحران بوده است.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه ایستادگی ملت سوریه در برابر هجوم همه‌جانبه سیاسی، تبلیغاتی و نظامی به این کشور قابل ستایش است، افزود: دیگر دوران تحمیل اراده دولت‌های استکباری بر ملت‌های مستقل سر آمده است.

وی با تأکید بر حمایت ملت ایران از کشور سوریه در مقابل هجوم دشمنان به این کشور، افزود: مجلس شورای اسلامی از هر اقدامی برای کمک به حل بحران جاری حمایت می‌کند.

در ادامه این دیدار سعید هنیری وزیر نفت سوریه با ارائه گزارشی از تحولات هفته‌های اخیر کشورش گفت: تحولات اخیر نشان داد ملت سوریه هیچ‌گاه در برابر مداخله خارجی تسلیم نخواهد شد.

وی تصریح کرد: راه حل نظامی هیچ نتیجه‌ای برای مخالفان سوریه دربرندارد و حاکمیت ملی سوریه اجازه مداخله در امور داخلی این کشور را نخواهد داد.

وزیر نفت سوریه با تقدیر از حمایت‌ها و همراهی‌های مردم ایران از ملت سوریه در بحران جاری گفت: مناسبات برادرانه دو کشور جمهوری اسلامی ایران و سوریه اهمیت راهبردی برای هر دو ملت و جهان اسلام دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet