هدر موبایل
1391/08/10 19:27:48
سرویس سیاسی
نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها(102)

صادق: استیضاح فرصتی برای وقت‌کشی احمدی‌نژاد است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم با بین اینکه استیضاح وزرا در مقطع کنونی مشکلی را حل نمی‌کند، گفت: استیضاح فرصتی برای وقت‌کشی احمدی‌نژاد و بلاتکلیفی وزارتخانه‌ها خواهد بود.
صادق: استیضاح فرصتی برای وقت‌کشی احمدی‌نژاد است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم با بین اینکه استیضاح وزرا در مقطع کنونی مشکلی را حل نمی‌کند، گفت: استیضاح فرصتی برای وقت‌کشی احمدی‌نژاد و بلاتکلیفی وزارتخانه‌ها خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/12594.jpg صادق:,استیضاح,فرصتی,برای,وقت‌کشی,احمدی‌نژاد,است Icana

سید مهدی صادق از غرفه خبرگزاری خانه ملت در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها بازدید کرد و در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی با بیان اینکه شرایط مناسبی برای استیضاح وزرای دولت نیست، گفت: به طور کلی به این دلیل که دولت کارش رو به پایان است، استیضاح وزرا چندان مثمرثمر نخواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس هشتم تاکید کرد: علاوه بر این هیچ دلیلی ندارد که مردم بخواهند به نامزدی که در انتخابات پیش‌رو از حامیان احمدی‌نژاد است رای دهند و احتمال اینکه وزرای کنونی دولت باز هم در مسند وزارت باشند، بسیار اندک است.

وی دیگر دلیل مخالفتش با طرح استیضاح وزرا در مقطع کنونی را اتلاف وقت از سوی احمدی‌نژاد برشمرد و افزود: تجربه نشان داده است که احمدی‌نژاد همواره تا دقیقه 90 وزرای خود را معرفی نمی‌کند، علاوه بر این مشخص نیست که فردی که از سوی رئیس جمهور معرفی شود رای لازم را کسب کند. در این صورت وقت وزارتخانه 3 ماه دیگر می‌گذرد و وزیری در مسند آن نیست.

صادق ادامه داد: افزون بر این مطالب وزیری که برای مدت حداقل 6 یا 7 ماه برای تصدی پست وزارتخانه قبول زحمت می‌کند، نمی‌تواند برنامه مشخص و مدونی را اجرایی کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس هشتم تصریح کرد: البته هر زمان که امضایی پای برگه طرح استیضاح وزیری می‌رود نباید پس گرفته شود، چرا که شائبه‌های مختلفی در اذهان عمومی به‌وجود می‌آید.

وی با یادآوری اینکه طرحی در مجلس هشتم برای جلوگیری از پس گرفتن امضای نمایندگان تدوین شده بود، گفت:‌اجرایی شدن هر چه سریع‌تر این طرح را ضروری می دانم.

این نماینده دوره هشتم مجلس با تاکید بر اینکه نمایندگان باید بر سر مسئله‌ای که به آن اعتقاد دارند، بایستند، به‌عنوان نمونه استیضاح وزیر اقتصاد و دارایی را در مجلس هشتم مثال زد و گفت: با وجود نیفتادن وزیر در جلسه استیضاح، اما 15 نفری که امضای خود را در ابتدا در طرح استیضاح داشتند، پس نگرفتند و همین مسئله باعث شد توضیحات وزیر اقتصاد اذهان مردم را روشن کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet