ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1391/08/11 11:09:27
سرویس سیاسی
مظفر:

زمینه تشکیل دولت وحدت ملی فراهم نیست

عضو کمیسیون اجتمایی مجلس با بیان اینکه همکاری نخبگان مختلف برای سیاست گذاری در اصلاح قانون انتخابات موثر است، افزود: در شرایط کنونی زمینه برای تشکیل دولت وحدت ملی فراهم نیست.
زمینه تشکیل دولت وحدت ملی فراهم نیست عضو کمیسیون اجتمایی مجلس با بیان اینکه همکاری نخبگان مختلف برای سیاست گذاری در اصلاح قانون انتخابات موثر است، افزود: در شرایط کنونی زمینه برای تشکیل دولت وحدت ملی فراهم نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/20109.jpg زمینه,تشکیل,دولت,وحدت,ملی,فراهم,نیست Icana

حسین مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره پیشنهاد کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس کشور مبنی بر تشکیل هیات معتمد 11 نفره در انتخابات آتی ریاست جمهوری، گفت: اگر ترکیب این هیات به گونه‌ای باشد که بر مسائل نظارتی و اجرایی انتخابات خدشه‌ای وارد نکند و شرایطی جهت هماهنگی در انتخابات بهتر ایجاد کند، این طرح مفید است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه همکاری نخبگان مختلف برای سیاست گذاری در اصلاح قانون انتخابات موثر است، افزود: تشکیل ترکیب 11 نفره معتمد برای انتخابت می‌تواند در اعتمادسازی انتخابات نقش خوبی را ایفا کند.

وی درباره اظهارنظر شورای نگهبان مبنی بر رد یا تائید اصلاحیه قانون انتخابات از سوی شورای نگهبان، تصریح کرد: اصلاح تمام مواد قانون انتخابات باید در چارچوب قواعد شورای نگهبان باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره مزایای اصلاحیه قانون انتخابات، تاکید کرد: انتخابات ریاست جمهوری باید به گونه‌ای باشد که هر شخصی اجازه کاندیدا شدن در انتخابات را نداشته باشد چرا که تا قبل از این بیش از هزار نفر در انتخابات ثبت نام می‌کردند و سپس رد صلاحیت می‌شدند و این موضوع با تبلیغات منفی دشمنان بار سیاسی به نظام تحمیل می‌کرد.

وی همچنین درباره اظهارنظرهایی مبنی بر تشکیل دولت وحدت ملی در انتخابات آتی ریاست جمهوری، یادآور شد: در شرایط کنونی زمینه برای تشکیل دولت وحدت ملی فراهم نیست به دلیل آنکه در جبهه اصلاح طلبان هنوز اجماعی صورت نگرفته و آنها تا کنون نتوانسته‌اند نسبت به گذشته خود اعتماد سازی کنند.

معاون نظارت مجلس درباره وضعیت اصولگرایان برای انتخابات سال آینده ریاست جمهوری، گفت: اصولگرایان هم باید به جای تعدد کاندیداها باید یک نفر را به عنوان نامزد انتخابات معرفی کنند که البته این امر هم محقق نمی‌شود چرا که هر شخصی در این جناح خود را شایسته‌تر می‌داند و تا کنون مکانیسم وفاق بین نخبگان فراهم نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet