هدر موبایل
1391/08/15 11:12:58
سرویس اقتصادی
جلالی:

اجرای فاز‌دوم هدفمندی آبستن تورمی دیگر است

رئیس مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به دلایل اجرا نشدن فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها، گفت: در حال حاضر نظر مجلس و کمیسیون های تخصصی این است که فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها به دلیل آسیب شناسی فاز اول و اینکه در کشور تورم ایجاد می کند، اجرا نشود.
اجرای فاز‌دوم هدفمندی آبستن تورمی دیگر است رئیس مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به دلایل اجرا نشدن فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها، گفت: در حال حاضر نظر مجلس و کمیسیون های تخصصی این است که فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها به دلیل آسیب شناسی فاز اول و اینکه در کشور تورم ایجاد می کند، اجرا نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/26701.jpg اجرای,فاز‌دوم,هدفمندی,آبستن,تورمی,دیگر,است Icana

کاظم جلالی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: با توجه به اینکه فاز اول قانون هدفمندی یارانه ها به درستی اجرا نشد، بنابراین نظر تصمیم گرفته شد تا جهت آسیب شناسی این بخش از قانون هدفمندی یارانه ها، فاز دوم فعلا اجرا نشود.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مقرر شده تا فاز اول قانون هدفمندی یارانه ها آسیب شناسی شده تا ببینیم که این بخش از قانون هدفمندی یارانه ها چقدر به اهدافش نزدیک شده و چند درصد از آن ها تاکنون محقق شده است.

وی تأکید کرد: اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها به معنی افزایش قیمت حامل های انرژی در اولین اقدام است که از  این طریق موج تورمب در کشور ایجاد می شود که با توجه به شرایط موجود اقتصادی کشور، اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها به صلاح نیست.

این نماینده مجلس نهم، تصریح کرد: در حال حاضر و با توجه به  شرایط اقتصادی که در کشور وجود دارد، جامعه کشش بار تورمی را ندارد که بنابراین فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها نباید در این شرایط اجرا شود.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس در ادامه افزود: با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها نه تنها قیمت حامل های انرژی افزایش می یابد، بلکه در کنار آن قیمت سایر اقلام مصرفی و کالاهای اساسی نیز افزایش می یابد که دلیل خوبی برای اجرا نشدن فاز دوم قانون هدفمندی یارانه هاست.

جلالی در پاسخ به این سوال که بالاخره فاز دوم قانون هدفمندی یارانه چه زمانی اجرا می شود، گفت: تا زمانی که شرایط اقتصادی و بازار ارز به ثبات نسبی نرسد نمی توان فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها بدون کار کارشناسی اجرا کرد، بنابراین باید شرایط برای اجرای این بخش از قانون هدفمندی یارانه ها اجرا شود.

وی از جمله دلایل مخالفت مجلس با اجرای فاز دوم هدفمندی در سال جاری را سخت تر نشدن معیشت مردم با موج گرانی‌ها عنوان کرد و گفت:دولت هم نمی‌خواست فاز دوم را در شرایط فعلی اجرا کند.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس در پایان یادآور شد: تورم موجود باید کاهش پیدا کند و وضع اقتصاد مردم بهتر شود تا زمینه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها فراهم شود.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet