هدر اصلی
1387/09/23 16:49:00
سرویس بین الملل

لاریجانی درگفت‌وگو با رییس مجلس اندونزی خواستار اقدامات جدی‌تر در زمینه رفع مشکلات مردم فلسطین شد

دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی ، تلفنی با همتای اندونزیایی خود گفت‌وگو کرد.

به گزارش حانه ملت، رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مساله فلسطین و بحران غزه، گفت: وضعیت مردم مسلمان فلسطین در غزه همچنان اسف‌بار است و آنان از نیازهای حیاتی خود به غذا، دارو و سوخت محروم هستند.

وی با تاکید بر لزوم اتخاذ اقدامات جدی‌تر در زمینه رفع مشکلات و محدودیت‌های ایجاد شده از سوی رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌پناه فلسطین اظهارداشت که با همتای مصری خود رایزنی‌هایی برای تسهیل ارسال کمک‌های غذایی و دارویی کشورهای اسلامی به مردم تحت محاصره در غزه انجام داده است.

لاریجانی در این راستا، مصوبه اخیر اجلاس مجمع پارلمانی آسیا در اندونزی را یادآور شد و افزود: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد همراه با روسای مجالس اندونزی و سوریه موسوم به تروئیکای این مجمع، تلاش‌های بیشتری را در جهت تسریع ارسال این کمک‌ها به مردم فلسطین انجام دهد.

در ادامه این گفت وگو همچنین آگونگ لاکسونو رییس مجلس نمایندگان اندونزی، با تقدیر از این ابتکار، اهتمام مجلس اندونزی را در همراهی با این مشارکت مورد تاکید قرار داد و افزود: مساله فلسطین یک موضوع اسلامی و انسانی است و اندونزی شرایط ناگوار مردم فلسطین در غزه را کاملا درک می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet