هدر موبایل
1391/08/11 11:47:34
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حمیدرضا فولادگر:

دولت ارز در اختیار را توزیع کند

رییس کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل ۴۴ قانون اساسی گفت:اگر سیاست های اصل ۴۴ به معنای واقعی کلمه در صنعت کشور اجرایی می شد؛ صنعت کشور خود به خود به سمت یک پروسه رقابتی وارد شده و قیمت ها را بازار بر طبق عرضه و تقاضا تعیین می کرد.
دولت ارز در اختیار را توزیع کند رییس کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل 44 قانون اساسی گفت:اگر سیاست های اصل 44 به معنای واقعی کلمه در صنعت کشور اجرایی می شد؛ صنعت کشور خود به خود به سمت یک پروسه رقابتی وارد شده و قیمت ها را بازار بر طبق عرضه و تقاضا تعیین می کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/23341.jpg دولت,ارز,در,اختیار,را,توزیع,کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل 44 قانون اساسی  به پایگاه خبری تحلیلی اعتدال  گفت:درصنایع داخلی باید مساله خودرو به اولویت اصلی در کشور بدل شود و در این زمینه دولت ، مجلس و سازمان حمایت ورود کند؛ در شرایط فعلی ، زمان رقابت در خودروسازی داخلی فرا رسیده است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر سیاست های اصل 44 به معنای واقعی کلمه در صنعت کشور اجرایی می شد و رقابت ، همراه با خصوصی سازی درست و واقعی در کشور انجام می پذیرفت ؛ صنعت کشور خود به خود به سمت یک پروسه رقابتی وارد شده و قیمت ها را بازار بر طبق عرضه و تقاضا تعیین می کرد.
وی افزود:در بحث ارزی ، باید دولت همین مقدار ارزی که در اختیار دارد توزیع کند و بتواند جوابگوی بازار متقاضی باشد ، بسیاری از مشکلات حل می شود ؛ راه اندازی مرکز مبادلات نیز بر همین اصل بنا شد که بتواند آنجا به تقاضا ها پاسخ داده شود ، مخصوصا برای گروه های وارد کننده کالاهای اولیه برای تولیدات و در کنار آن گروه های سوم و چهارم تا هفتم و هشتم به اولویت های ارزی اضافه شود.
رییس کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل 44 قانون اساسی  ادامه داد: اگر دولت بتواند ارز مورد نیاز وارد کننده را بدهد و بتواند تقاضا را مدیریت کند ، مقداری از تفاوت قیمتی که ایجاد شده است حل می شود و حل مشکلات در این زمینه فعلا موکول به این است که دولت بتواند تقاضا را جواب دهد .
وی در خاتمه گفت: باید بحث اصلاح ساختار به دقت در این زمینه صورت پذیرد در غیر این صورت مشکلات مرتفع نمی شود./

 
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet