عید سعید فطر
1391/08/11 11:56:26
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

آمارهای دولت قابل لمس نیست!

یک روز آمار اشتغال ۷ میلیون نفری در مدت ۷ سال می دهند و یک روز از کاهش میزان بیکاری و افزایش رشد اقتصادی سخن میگویند ،در صورتی که هیچ یک اتفاق نیفتاده است
آمارهای دولت قابل لمس نیست! یک روز آمار اشتغال 7 میلیون نفری در مدت 7 سال می دهند و یک روز از کاهش میزان بیکاری و افزایش رشد اقتصادی سخن میگویند ،در صورتی که هیچ یک اتفاق نیفتاده است https://cdn.icana.ir/d/019/21729.jpg آمارهای,دولت,قابل,لمس,نیست! Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛رمضانعلی سبحانی فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ،  با انتقاد از ارسال آمارهای غیر واقعی ، به پایگاه خبری تحلیلی اعتدال  گفت: یک روز آمار اشتغال 7 میلیون نفری در مدت 7 سال می دهند و یک روز از کاهش میزان بیکاری و افزایش رشد اقتصادی سخن میگویند ، در صورتی که هیچ یک اتفاق نیفتاده است.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه بین نظر دولت با واقعیت موجود اختلاف فاحشی وجود دارد ، گفت: شاید از دیدگاه دولت 7 میلیون شغل ایجاد شده باشد ، اما آنچه که قابل لمس باشد و مردم احساس کنند، این همه شغل ایجاد نشده است.
نماینده مردم سبزوار با انتقاد از دستکاری در مفاهیم آماری گفت: به چیزی شغل می گوییم که پایدار باشد، اینکه دولت یک ساعت کار در هفته را شغل بداند و این قبیل افراد را شاغل معرفی کند ادعایی بیش نیست.
وی با انتقاد از پرداخت وام اشتغالزایی در قالب وامهای زودبازده گفت: آقایان با پرداخت 3 یا 5 میلیون تومان، افراد را شاغل معرفی کردند ، در صورتی که این کار مانند قرض دادن به فردی است که به نان شب محتاج است. اینها شاغل نیستند بلکه مبلغی را می گیرند و خرج خانه می کنند.
سبحانی فر با تاکید بر اینکه امروزه با 3 میلیون تومان حتی نمی شود وام پیش خرید یک خودرو قسطی را داد گفت: آدم بیکار از سر ناچاری این وام را می گیرد و گوشه ای از هزینه های زدگی اش را تامین می کند در حالی که نه شغلی ایجاد شده و نه گره ای از مشکلات کشور باز شده است اما به عنوان آمار اشتغالزایی آورده می شود.
وی با اشاره به اینکه کاریابی های غیر دولتی نیز در کاهش میزان بیکاری به صورت کاذب نقش دارند گفت: این کاریابی ها بابت پرکردن فرم جویای کار مبلغ 3 تا 5 هزار تومان به کاریابی میپردازند و در نوبت اشتغالزایی می مانند اما کاریابی ها این افراد را به عنوان شاغل معرفی می کنند تا آمارهایشان را برجسته کنند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اعلام اینکه عده ای فرصت طلب با سوءاستفاده از برخی موارد قانون سعی میکنند پول هنگفتی از بانکها دریافت کنند گفت: در مواد 80 و 103 قانون آمده که به صورت موقت تصویب شده تعیین شده بود کارفرمایان عده ای را به کار بگیرند و هر کس را که جذب کارگاه کردن بابت وی 15 میلیون تومان تسهیلات بگیرند. در حالی که این اتفاق نیفتاد و کارفرمایان فرصت طلب به صورت نمایشی از مزایای این قانون استفاده کرده و بعد هم نیروهایی که به ظاهر استخدام کرده بودند، اخراج کردند.
سبحانی فر با تاکید بر اینکه آمار واقعی ایجاد شغل وجود ندارد گفت: اینها آمارهایی است که در ظاهر وجود دارد و در باطن مشکلات وجود دارد و بیکاری حل نشده است./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet