ایام محرم 1398
1391/08/11 13:40:32
سرویس اجتماعی
سالار مرادی:

دولت در اشتغال‌زایی موفقیتی نداشته است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه کاهش میزان بیکاری از وظایف دولت است، گفت: متاسفانه تاکنون دولت نتوانسته است رشد میزان بیکاری را کنترل کند و موفقیتی نیز در ایجاد اشتغال پایدار‌ نداشته است.
دولت در اشتغال‌زایی موفقیتی نداشته است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه کاهش میزان بیکاری از وظایف دولت است، گفت: متاسفانه تاکنون دولت نتوانسته است رشد میزان بیکاری را کنترل کند و موفقیتی نیز در ایجاد اشتغال پایدار‌ نداشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/6588.jpg دولت,در,اشتغال‌زایی,موفقیتی,نداشته,است Icana

سالار مرادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: نرخ بیکاری در بسیاری از استان‌های کشور همچنان دو رقمی است و وعده‌های دولت در مورد اشتغال‌زایی و تک نرخی شدن میزان بیکاری هنوز محقق نشده است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی از رشد شدید میزان بیکاری در کشور تصریح کرد: به طور قطع اگر دولت اعتبارات کافی و مناسبی را به بخش‌های تولیدی مانند بخش صنعت و بخش کشاورزی تزریق کند، نرخ بیکاری کاهش محسوسی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه میزان بیکاری و تبعات ناشی از آن در برخی استان‌ها مانند کردستان بیشتر نمود دارد، افزود: در میان دولتمردان و مسئولان باید نگاه معطوف به اشتغال‌زایی هرچه بیشتر تقویت شود تا یکی از بزرگترین معضلات کشور یعنی بیکاری در اسرع وقت رفع شود.

این نماینده مجلس نهم با بیان اینکه معضل بیکاری حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و حتی سیاسی را تحت تاثیر قرار داده است، عنوان کرد: اغلب نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وضعیت بیکاری در حوزه‌های انتخابیه خود ناراضی هستند و منتظر اقدام عاجل دولت و مسئولان ذیربط برای حل این مشکل اساسی هستند.

مرادی در ادامه اضافه کرد: افزایش اعتیاد، طلاق و خشونت‌های اجتماعی و خانوادگی همگی محصول و پیامد بیکاری است و بنابراین باید دولت برای کنترل این آسیب‌ها و معضلات اجتماعی نرخ بیکاری را کاهش دهد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: نگاهی به وضعیت خانواده‌ها و جامعه نشان می‌دهد که میزان اعتیاد به مواد مخدر و بروز طلاق در میان افراد دارای شغل مناسب و رفاه کمتر از افراد بیکار و فاقد رفاه اجتماعی است./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet