خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/08/13 08:25:50
سرویس فرهنگی

فیلم های موهن؛پروژه ای شکست خورده

تولید فیلم ها و سریال های موهن درغرب و برخی کشورهای عربی باعث شده تا خشم مسلمانان جهان به خروش درآید. نمایندگان مجلس درانتقاد ازتولید این گونه آثار و دفاع از ارزش های دینی و فرهنگی ابرازنظر کردند.
فیلم های موهن؛پروژه ای شکست خورده تولید فیلم ها و سریال های موهن درغرب و برخی کشورهای عربی باعث شده تا خشم مسلمانان جهان به خروش درآید. نمایندگان مجلس درانتقاد ازتولید این گونه آثار و دفاع از ارزش های دینی و فرهنگی ابرازنظر کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/27979.jpg فیلم,های,موهن؛پروژه,ای,شکست,خورده Icana

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، درادامه تولید فیلم های موهن "معصومیت مسلمانان" و" آرگو" ضد شخصیت والای حضرت رسول اکرم (ص) و دین مقدس اسلام، اخیرا فیلمی به نام "عبده موته" درمصر به نمایش درآمده که با اعتراض گسترده مسلمانان روبرو شده است.دراین فیلم به ساحت مقدس ائمه اطهار(ع) و بویژه حضرت فاطمه زهرا(س) اهانت شده است. درمحکومیت این اقدامات مغایر با اصول انسانی و حقوق بین الملل، عده ای از نمایندگان مجلس نظرات خود را ابراز داشتند.

پیشرفت اسلام، دشمنان را سردرگم کرده است

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه دشمنان اسلام، عشق و علاقه مسلمانان به اهل بیت (ع)را مانعی جدی برای پیشبرد اهداف پلید خود می‌دانند ، افزود ‌:پیشرفت اسلام، دشمنان راسردرگم کرده است.

علیرضا سلیمی، افزود: ازسازمان‌های بین المللی انتظار می‏‌رود که با اقدامات جدی خود، از تکرار این گونه جنایات فرهنگی ضد دینی جلوگیری کنند.نماینده مردم محلات ودلیجان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:این امور نه تنها از عظمت قرآن و ائمه اطهار(ع )نمی کاهد، بلکه سبب می‌شود که مردم به صورت گسترده ترمراسم اهل بیت(ع)  را برگزار کنند.

وی ادامه داد: دشمنان تلاش می‌کنند با هر وسیله‌ای علاقه وعشق مسلمانان به پیامبر اعظم(ص) و فرزندان پاک آن حضرت را کم رنگ کنند.

سلیمی افزود: تمام مسلمانان جهان و عاشقان اسلام و پیامبرـ به ویژه پیروان اهل بیت(ع) ـ  باید با  صدور بیانیه وبا اقدامات کارشناسی شده، اعتراض خود را نسبت به این عمل موهن اعلام کنند و حداکثر تلاش خود را برای تحریم این فیلم و جلوگیری از ادامه این حرکات شیطانی انجام دهند.

 عضو کمیسیون  آموزش و تحقیقات مجلس، یاد آورشد: آنها این هدف پلید خود را با اهانت به ساحت مقدس اهل بیت (ع)پیگیری می‌کنند و در عصر حاضر که جنگ توحید با کفر و شرک شدت گرفته، مسلمانان وظیفه دارند برای مقابله با اسلام ستیزی جلوی هرگونه بی‌احترامی به انبیای الهی و پیامبر اکرم(ص) را بگیرند.

تولیدکنندگان فیلم‌های موهن به جنگ موج اسلام گرایی در جهان رفته اند

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: تولیدکنندگان فیلم‌های موهن به جنگ موج اسلام گرایی در جهان رفته اند، ازهمین رو باید فیلمساز های ما نقاط مشترک مذاهب شیعه و سنی دین اسلام رابه تصویر بکشند تا از تفرقه بین مسلمانان جلوگیری شود.

سید علی طاهری،افزود:اهانت به پیامبراسلام (ص) و اهل بیت (ع) از راه فیلم و کاریکاتور، به یکی از دستاویزهای نخ نما و تکراری غربیها درسال‌های اخیر تبدیل شده است واز همین رو باید جهان اسلام با دیپلماسی رسانه‌ای این تهاجم فرهنگی را خنثی کنند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:هرگونه سخن غیرمستدل و اهانت به هر کدام از انبیا(ع) محکوم است و این یک اصل ثابت به شمار می آید و کسی اجازه ندارد به دلیل رواج آزادی اجازه توهین به ادیان را بدهد.

طاهری تصریح کرد: دشمنان فکر می کنند با اسلام ستیزی می توانند مردم جهان به ویژه جوانان را از آموزه های اسلامی دور کنند، این در حالی است که روز به روز شاهد گرایش افزون تر جهانیان به دین مبین اسلام هستیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس،‌یاد آور شد: اگر چه توهین به مقدسات اسلامی با اهدافی مشخص انجام می شود اما گاه برخی آزادی بیان را دستاویز چنین هتک حرمتهایی قرار می دهند و مقدسات دینی و اسلامی را مورد هتک حرمت قرار می دهند.

اسلام در دل انسان های آزاده جهان جای گرفته است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بااشاره به هجمه استکبارجهانی ضد جهان اسلام گفت: توصیف شخصیت های فرهنگی غرب از اسلام نشان می دهد که این دین دردل انسان های آزاده جهان جا ی گرفته است.

 لاله افتخاری، درمورد ساخت و اکران فیلم موهن عبده موته درمصر و اهانت عوامل سازنده این فیلم به ساحت مقدس حضرت فاطمه زهرا (س) افزود: این رفتارهای اسلام ستیزانه استکبارغرب به دلیل آن است که آن ها می دانند دین مبین اسلام، مانع از به بردگی گرفتن انسان ها توسط کافران شده و با دیدگاه ضد بشری آن ها مبارزه می کند.

عضو فراکسیون قرآن و حدیث مجلس درادامه افزود: هم اکنون مردم جهان اعم از مسلمان وغیرمسلمان ازبزرگان اسلام همچون پیامبر اکرم (ص) واهل بیت (ع) و کتاب مقدس مسلمانان (قرآن ) الگو برداری می کنند به همین دلیل استکبارغرب با این ارزش های الهام بخش اسلامی به مبارزه برخاسته است.

افتخاری تصریح کرد: استکبارغرب به دلیل نرسیدن به اهداف شیطانی خود دریافته که ازکجا سیلی می خورد، به همین منظورمسلمانان و کلام الهی را مورد هدف قرارداده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر یادآورشد: بسیاری از شخصیت های علمی، ادبی جهان غرب که به مناسبت برنامه های فرهنگی اخیردرایران حضور داشتند، توصیفی زیبا از شخصیت حضرت علی (ع) و بزرگان جهان اسلام داشتند که نشان می دهد، اسلام در دل انسان های آزاده جهان جای گرفته است.

ضرورت به تصویر کشیدن رفتار ضد انسانی غرب توسط مسلمانان

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در انتقاد به ساخت و اکران فیلم عبده موته و توهین به ساحت مقدس فاطمه زهرا (س) گفت: مسلمانان باید مقابله به مثل کرده و رفتار ضد انسانی غرب را در فیلم هایشان به تصویر بکشند.

سید مرتضی حسینی  با قبیح دانستن نمایش فیلم ضد اسلامی عبده موته  در مصر و توهین به ساحت مقدس فاطمه زهرا(ع) دراین فیلم افزود: دشمنان اسلام ازهر رسانه ای  برای رسیدن به اهداف ضد اسلامی خود بهره می گیرند .

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس با بیان این که استکبار غرب مبارزه  ضد اسلامی در سینماها را شروع کرده، افزود: سینما یکی از مهم ترین رسانه هایی است که استکبارغرب برای بیان دیدگاه های اسلام ستیزانه خود از آن استفاده می کند چراکه مخاطبان سینما چند برابر بیشتراز سایر رسانه هستند.

حسینی تصریح کرد: با این که دنیای غرب تهاجم فرهنگی را از سال ها قبل شروع کرده بود ولی هم اکنون با اهانت به ساحت بزرگان دین اسلام از جمله  پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) سعی در رسیدن به اهداف پلیدشان را دارند چراکه رفتارو کلام شیوای بزرگان دین مبین اسلام به عنوان الگو از سوی مردم سراسر جهان از جمله مسلمان و غیر مسلمان استفاده می شود.

وی در مورد نحوه برخورد با این رفتارهای ضد اسلامی دنیای غرب یادآورشد: طبیعی است که مسلمانان برای مبارزه با این رفتارها باید مقابله به مثل کنند و درفیلم هایشان شخصیت ضد دین و ضد انسانی این کشورها را به تصویر بکشند.

 مدیر مرکز مطالعات سیاسی و حقوقی قاهره به دلیل توهین به اهل بیت(ع) به ویژه ساحت مقدس حضرت زهرا(س) در فیلم سینمایی «موته عبده»، دادخواستی علیه عوامل سازنده این فیلم تنظیم و به دادستان کل مصر ارائه کرد و توقف نمایش این فیلم را تا زمان تحت پیگرد قرار دادن احمد السبکی، تهیه کننده، محمد رمضان و ماجنه دینا، بازیگران فیلم به دلیل توهین به دین مبین اسلام را خواستار شد./

پایان گزارش

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet