هدر موبایل
1391/08/11 15:15:42
سرویس اقتصادی
نعمتی:

خودروسازان تا دو هفته دیگر هزار میلیارد تومان دریافت می کنند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از اختصاص هزار میلیارد تومان تسهیلات به خودروسازان تا دو هفته آینده خبر داد.
خودروسازان تا دو هفته دیگر هزار میلیارد تومان دریافت می کنند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از اختصاص هزار میلیارد تومان تسهیلات به خودروسازان تا دو هفته آینده خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/20708.jpg خودروسازان,تا,دو,هفته,دیگر,هزار,میلیارد,تومان,دریافت,می,کنند Icana

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه تنها راه برون رفت از بحران فعلی در بازار خودرو حمایت از قطعه سازان است به نشست های متعدد کمیسیون صنایع و معادن مجلس با وزیر صنعت، معدن و تجارت و خودرو سازان اشاره کرد و گفت: در این جلسات حمایت از قطعه سازان به مسئولان مربوط انتقال داده شد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسات مشترک کمیسیون صنایع و معادن با خودروسازان مسائل مدنظر نمایندگان هم به صورت شفاهی و هم به صورت کتبی به مسئولان ارائه شد افزود: ما باید قطعه ساز را فعال کنیم چرا که با فعال شدن قطعه ساز مسائل خودروسازان نیز حل می شود.

وی تصریح کرد: صنعت خودرو در حق قطعه سازان اجحاف می کند خودروسازان اعلام می کردند حداکثر مطالبات قطعه سازان تا 32 روز بوده و پرداخت می شده است ولی بسیاری از قطعه سازان مطالبات خود را تا 3 ماه از خودروسازان طلب دارند.

 

بانکداری و بورس بازی کار خودروساز نیست

رئیس کمیسیون مشترک طرح انتزاع با اظهار تأسف از اینکه خودروسازان به رسالت اصلی خود عمل نمی کنند تصریح کرد: بانکداری و بورس بازی کار خودروساز نیست.

وی تأکید کرد: خودرو ساز باید به رسالت اصلی خود که در اساسنامه آمده است عمل کند و حمایت از قطعه سازان را بیش از پیش دنبال کند.

نعمتی یادآور شد: با وجود اینکه 30 درصد از درآمد هدفمندی باید به بخش تولید اختصاص می یافت اما این مهم محقق نشد و حمایتی از قطعه سازان در اجرای قانون هدفمندی صورت نگرفت علاوه بر این تسهیلات بانکی نیز به قطعه سازان اختصاص نیافت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر اختصاص 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات به دو خودروساز سایپا و ایران خودرو گفت: هر چند این رقم به هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرد اما امیدواریم همین روند به خودروسازان اختصاص یابد و طبق آخرین اخبار تا 2 هفته دیگر مراحل اداری پرداخت هزار میلیارد تومان طی می شود و این رقم به خودروسازان اختصاص می یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet