خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1391/08/11 15:25:00
سرویس اجتماعی
موسی غضنفرآبادی:

اثربخشی مجازات‌های جایگزین زندان بیش از حبس است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به اثربخشی بیشتر مجازات‌های جایگزین زندان نسبت به حبس گفت: اگر بتوان مجازات‌های جایگزین زندان را برای جرائم مختلف اعمال کرد، هزینه‌های ناشی از حبس و زندان به خانواده‌ها، جامعه و دولت تحمیل نمی‌شود.
اثربخشی مجازات‌های جایگزین زندان بیش از حبس است عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به اثربخشی بیشتر مجازات‌های جایگزین زندان نسبت به حبس گفت: اگر بتوان مجازات‌های جایگزین زندان را برای جرائم مختلف اعمال کرد، هزینه‌های ناشی از حبس و زندان به خانواده‌ها، جامعه و دولت تحمیل نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/2098.jpg اثربخشی,مجازات‌های,جایگزین,زندان,بیش,از,حبس,است Icana

موسی غضنفرآبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: بخشی از مجازات‌های جایگزین در قانون مجازات اسلامی در نظر گرفته شده که البته هنوز به قطعیت نرسیده است.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی اعمال کردن مجازات‌های جایگزین برای زندان را اقدام بسیار مناسبی ارزیابی و تصریح کرد: حبس و زندانی کردن مجرمان هزینه‌های بالایی را به خود اختصاص می‌دهد و این در حالی است که در بسیاری از موارد زندان نتیجه لازم را برای متنبه شدن مجرمان به دنبال ندارد.

وی در ادامه افزود: باید این موضوع را مدنظر داشته باشیم که علاوه بر هزینه‌های سرسام‌آور احداث زندان و حبس مجرمان، زندانی کردن یک فرد ممکن است وی را از نظر روحی و مسائل اقتصادی دچار بحران کند و به لحاظ اخلاقی خانواده فرد زندانی را دچار مخاطره کند.

غضنفرآبادی با مد نظر قرار دادن این موضوع که جریمه نقدی و برخی محرومیت‌های اجتماعی می‌تواند از جمله مجازات‌های جایگزین زندان باشد، عنوان کرد: برخی از جرایم به گونه‌ای است که چاره‌ای به جزء حبس کردن مجرم وجود ندارد اما در مورد برخی دیگر از جرایم، مجازات‌های جایگزین از اثربخشی بیشتری نسبت به زندان برخوردار است.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه لایحه مجازات‌های جایگزین زندان در دستور کار این کمیسیون قرار دارد، گفت: به طور قطع برخی از مجرمان با قرار گرفتن در شرایط زندان به مجازات اعمال خود می‌رسند اما این موضوع در مورد تمام مجرمان صادق نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet