خبرگزاری خانه ملت

عید قربان
1391/08/14 11:47:48
سرویس فرهنگی
حسینی با اشاره به بافت‌های فرسوده و لزوم حفاظت از آثار باستانی:

ویرانی آثار باستانی به هیج وجه توجیه منطقی ندارد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، افزود: ویرانی آثار باستانی به هیج وجه توجیه منطقی ندارد، به همین علت سازمان میراث فرهنگی باید هرچه سریع تر سروسامانی به بافت های فرسوده بناهای باستانی کشور بدهد.
ویرانی آثار باستانی به هیج وجه توجیه منطقی ندارد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، افزود: ویرانی آثار باستانی به هیج وجه توجیه منطقی ندارد، به همین علت سازمان میراث فرهنگی باید هرچه سریع تر سروسامانی به بافت های فرسوده بناهای باستانی کشور بدهد. https://cdn.icana.ir/d/019/19626.jpg ویرانی,آثار,باستانی,به,هیج,وجه,توجیه,منطقی,ندارد Icana

سید مرتضی حسینی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: حفاظت، حراست و معرفی میراث فرهنگی به معنای اخص آن به‌عنوان یک نیاز اصیل فرهنگی و به ‌منظور ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه و تعیین و تحکیم هویت مذهبی، ملی و میهنی امری ضروری و حتمی است.

نماینده مردم قزوین درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:همه ما درقبال پاسداری از میراث موجود مسئولیتی بس عظیم و خطیر داریم، زیرا در زیر آثار و ظواهر خلقت، نشانه‌های بارز و تاریخ‌سازی هستند که سیر حرکت انسان را در طول زمان توجیه می‌کنند.

وی ادامه داد: میراث فرهنگی از اهمیت و جایگاه بالایی در میان ملت ها برخوردار است و حفظ دستاوردهای آن برای نسل های آینده امری مهم و غیر قابل انکار است.

حسینی افزود: یکی از مهم ترین این اثرات حفظ شدن و پایدار ماندن میراث فرهنگی، هنرها، سنت ها و آداب و رسوم ملت ها است که در این راستا باید دولت همکاری لازم را به عمل آورد، زیرا یکی از ویژگیهای ممتاز صنعت گردشگری  این است که علاوه بر پویایی و تحرک، فعالیت در آن می‌تواند زمینه تولید ثروت و ایجاد فرصتهای اشتغایل را نیز فراهم کند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، یاد آورشد: سازمان میراث فرهنگی باید افزون بر فرهنگ سازی، بیش از پیش مراقب حفظ آثار باستانی  باشد و نظارت خود را بیشتر کند./

پایان پیام

.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet