هدر اصلی
1391/08/11 17:05:10
سرویس اقتصادی
نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها(135)

بهزاد: بدهی های وزارت نیرو به پیمانکاران کمتر از هزار میلیارد تومان است

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در پاسخ به سوالی درخصوص بالا بودن بدهی شرکت توانیر به پیمانکاران بخش خصوصی گفت: ۲۰ هزار میلیارد تومان از بودجه وزارت نیرو در سال ۹۰ به بخش آب و برق اختصاص یافت که حدود ۵۰ درصد آن به پرداخت بدهی وزارت نیرو به پیمانکاران اختصاص یافت.
بهزاد: بدهی های وزارت نیرو به پیمانکاران کمتر از هزار میلیارد تومان است معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در پاسخ به سوالی درخصوص بالا بودن بدهی شرکت توانیر به پیمانکاران بخش خصوصی گفت: 20 هزار میلیارد تومان از بودجه وزارت نیرو در سال 90 به بخش آب و برق اختصاص یافت که حدود 50 درصد آن به پرداخت بدهی وزارت نیرو به پیمانکاران اختصاص یافت. https://cdn.icana.ir/d/019/28382.jpg بهزاد:,بدهی,های,وزارت,نیرو,به,پیمانکاران,کمتر,از,هزار,میلیارد,تومان,است Icana

محمد بهزاد از غرفه خبرگزاری خانه ملت در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها بازدید کرد و در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی افزود: در حال حاضر وزارت نیرو بدهی عمده‌ای به پیمانکاران ندارد و مبالغی هم که به عنوان بدهی مطرح می‌شود بدهی‌های جاری وزارت نیرو به پیمانکاران است که مبلغ آن کمتر از هزار میلیارد تومان می باشد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در ادامه با تاکید بر این که در حال حاضر بخش خصوصی رغبت زیادی برای سرمایه‌گذاری در بخش نیروگاهی را دارد  گفت: یک میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی در اختیار بخش خصوصی برای ساخت نیروگاه گشایش اعتبار شده است.

وی افزود: از محل اعتبارات مهر ماندگار نیز برای ساخت نیروگاهی با ظرفیت 10 هزار مگاوات اعتبار پرداخت شده و تفاهم نامه‌ای در این زمینه به امضا رسیده است.

بهزاد همچنین به رایزنی‌های وزارت نیرو برای حل مشکلات ارزی برای صادرات برق اشاره کرد و درباره بدهی این وزارت نیرو به شرکت مپنا گفت: از محل فروش اوراق مشارکت بیش از هزار میلیارد تومان به شرکت مپنا پرداخت شد و بدهی‌های موجود به مپنا نیز بدهی‌های جاری است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet