هدر موبایل
1391/08/12 11:04:02
سرویس اجتماعی
عبدی با تاکید بر برقراری بیمه زنان خانه‌دار:

طرح دوفوریتی رفاه اجتماعی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه با گذشت ۱۰ سال از تصویب قانون آن، هنوز بیمه زنان خانه‌دار اجرایی نشده است، گفت: با همکاری تعدادی از نمایندگان مجلس یک طرح دو فوریتی به نام رفاه اجتماعی تنظیم شده که در صورت تصویب مشکل بیمه زنان خانه‌دار حل می شود.
طرح دوفوریتی رفاه اجتماعی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه با گذشت 10 سال از تصویب قانون آن، هنوز بیمه زنان خانه‌دار اجرایی نشده است، گفت: با همکاری تعدادی از نمایندگان مجلس یک طرح دو فوریتی به نام رفاه اجتماعی تنظیم شده که در صورت تصویب مشکل بیمه زنان خانه‌دار حل می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/19295.jpg طرح,دوفوریتی,رفاه,اجتماعی,در,دستور,کار,مجلس,قرار,می‌گیرد Icana

ایرج عبدی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: در حال حاضر بیمه اقشار مختلفی از جامعه مانند بیمه زنان خانه‌دار، بیمه کارگران ساختمانی و بیمه کشاورزان و روستائیان دچار مشکل است و دلیل اصلی آن نیز این است که هنوز نتوانستیم در مورد مسائل مربوط به رفاه اجتماعی یک رویه کلی را در کشور حاکم کنیم.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: متاسفانه گاهی اوقات قوانینی برای اجرای یک کار به تصویب می‌رسد اما فقط گوشه‌ای از آن در مدت کوتاهی اجرا می‌شود و سپس به طور کلی اجرای این قانون به فراموشی سپرده می‌شود.

وی با اشاره به تنظیم طرح دو فوریتی رفاه اجتماعی توسط تعدادی از نمایندگان مجلس تصریح کرد: این طرح در جلسات آتی صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد و اگر به تصویب نمایندگان برسد، مشکل بیمه زنان خانه‌دار و سایر اقشاری که بیمه آنان با مشکل مواجه است حل می‌شود.

این نماینده مجلس نهم با بیان اینکه طرح مذکور اقشار مختلفی از جمله بیمه کامیون داران و تاکسی داران را نیز در بر می گیرد، عنوان کرد: طرح رفاه اجتماعی یک طرح برنده - برنده است که ضمن برخوردارکردن سازمان‌های بیمه‌گر از نقدینگی، موجب بهره‌مندی تمام افراد جامعه از بیمه می‌شود. 

عبدی با اشاره به نقش بسیار پررنگ زنان خانه‌دار در تربیت فرزندان یادآور شد: به موجب این طرح قرار است به جای پرداخت یارانه به سرپرست خانوار افراد فاقد بیمه از مزایای بیمه برخوردار شوند و امیدواریم با اجرای این قانون بخشی از حقوق زنان خانه‌دار تأمین شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر برخی از نهادهای اجتماعی مانند کمیته امداد بیمه‌ای را برای افراد تحت پوشش خود مقرر می کنند، گفت: در صورت تصویب و اجرای طرح رفاه اجتماعی در سال‌های آتی تمام افراد جامعه از یک رفاه پایه اجتماعی برخوردار خواهند شد و در سنین بازنشستگی هیچ‌گونه نگرانی از بابت دریافت مستمری نخواهند داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet