پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/09/24 10:03:00
سرویس اقتصادی

طرح تحول اقتصادی تا پایان آذر تقدیم مجلس می‌شود

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از تقدیم لایحه طرح تحول اقتصادی تا پایان آذرماه به مجلس خبر داد.

علیشیری در حاشیه همایش طرح تحول اقتصادی در خرم آباد گفت: این طرح که بنا بود هفته گذشته بـرای تصمیم‌گیری نهایی در اختیار نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی قرار گیرد، به دلیل بررسی دقیق‌تر اجزای آن و کـار کارشناسی بیشتر به آخر آذر ماه موکول شد.

وی چهار شاخص تورم، رشد اقتصادی، توزیع ثرورت و درآمد ونرخ بیکاری را در اقتصاد فعلی کشور بـا وجود همه تلاش‌های صورت گرفته نامطلوب عنوان کرد و گفت: با اجرای طرح تحول اقتصادی ضمن آزادسازی منابع درآمدی دولت برای کمک بیشتر به گروه‌هـای آسیب پذیر اقتصاد کشور متحول و رقابت پذیر می‌شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه در اقتصاد کشور سهم دهک‌های پایین جامعه از هزینه‌ها تنها 2 درصد دربرابر سهم 50 درصدی دهک‌های بالای جامعه است گفت: تمام تلاش دولت این است که با ایجاد فضای کسب و کـار امکـان استفاده بـرابـر از امکانات و فرصت‌ها را فراهم کنیم.

مـوحدی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر بازرگانی هم از طـرح تحول اقتصـادی بـه عنوان تثبیت کننده پـایه‌های اقتصادی و سیاسی کشور نام برد و افزود: هم اکنون فقط در بخش سوخت دهک دهـم جـامعه 22 برابر دهک اول که گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه هستند بنزین مصرف می‌کند و 24 برابر اقشار کم درآمد جامعه هم از یارانـه بنزین استفاده می‌کند کـه با اجرای طرح تحول اقتصادی این شکاف‌ها از بین می‌رود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet